Новини

Водіїв в Україні карають за відсутність вогнегасника в авто: що кажуть юристи

Share

Українцям нагадали нюанси чинного законодавства та розповіли, які існують штрафи за відсутність вогнегасника у транспортному засобі.

Останнім часом патрульні почали частіше перевіряти наявність вогнегасника у транспортному засобі. Ба більше, водіїв штрафують за його відсутність.

Вогнегасник в автомобілі необхідний для того, аби загасити початковий вогонь, який може виникнути у транспортному засобі внаслідок нещасного випадку. Коротке замикання, перегрів двигуна або інші вогневі небезпеки можуть призвести до трагічних наслідків, тому вогнегасники мають бути в автівках.

Вогнегасник в авто — що каже законодавство

Пункт 2.3 ПДР передбачає, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій перед виїздом зобов’язаний перевірити й забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу. Вогнегасник повинен бути в закріпленому стані у спеціальних або легкодоступних місцях.

Тип і кількість вогнегасників повинні відповідати чинному законодавству. Вогнегасники, якими забезпечуються автівки, повинні бути сертифікованими в Україні. Без вогнегасника водій не має права розпочинати поїздку.

Вогнегасник в авто — чи зобов’язаний водій пред’явити патрульному вогнегасник

Пункт 2.4.б передбачає, що водій на вимогу поліцейського повинен зупинитися та надати можливість перевірити комплектність транспортного засобу. Однак в законі чітко не прописано той факт, що водій зобов’язаний предв’явити вогнегасник або навіть відповідати та запитання, чи оснащена автівка вогнегасниками.

Вогнегасник в авто — покарання

Якщо водій за власним бажанням підтвердить, що в його автівці відсутній вогнегасник, це буде підставою для винесення постанови щодо притягнення громадянина до адміністративної відповідальності.

Зазвичай поліція накладає штраф за відсутність вогнегасника, посилаючись на ч. 1 ст. 121 КУпАП. Ця норма передбачає штраф в розмірі 340 грн. Однак частина 1 статті 121 КУпАП визначає відповідальність у разі керування транспортним засобом з технічними несправностями, з якими експлуатація його забороняється.

Експерти пояснюють, що відсутність вогнегасника не є технічною несправністю, тому патрульні не можуть застосовувати ч.1. ст.121 КУпАП. Такі дії можуть передбачати лише накладення попередження згідно зі статтею 125 КУпАП. За словами юристів, в Україні ніхто не застрахований від некомпетентності суддів, які можуть визнати правомірним штраф за ч.1 ст.121 КУпАП через відсутність вогнегасника.

Вогнегасник завжди має бути в автомобілі, а його відсутність є порушенням вимог ПДР щодо комплектності автомобіля. Самостійна згода водія про відсутність вогнегасника є підставою для накладення адміністративного стягнення. За відсутність вогнегасника передбачено попередження, яке може оформлюватися шляхом винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

В автосервісі пояснили, який стиль водіння вб’є будь-яку машину

Деякі водії віддають перевагу плавному стилю водіння, оскільки вважають, що це допомагає зберегти мотор автомобіля…

24.02.2025

Автопрому загрожує масова відмова від електромобілів: світові бренди повертаються до бензину

Автовиробники все частіше повертаються до класичних двигунів внутрішнього згоряння, а французький парламент підтримав цю тенденцію,…

24.02.2025

Експерти пояснили, як неправильне взуття може вплинути на стан вашого автомобіля

Зчеплення є одним із ключових елементів трансмісії, що забезпечує ефективну роботу двигуна та коробки передач.…

24.02.2025

У яких випадках поліція не має права накладати штраф за перевищення швидкості

В Україні застосовуються два основні способи штрафування водіїв за перевищення швидкості: автоматичні камери та портативні…

24.02.2025

Запуск двигуна в мороз: при якій температурі олива замерзає

Моторна олива — ключовий елемент для нормальної роботи двигуна, оскільки вона зменшує тертя між деталями…

24.02.2025

Скільки людей загинуло в ДТП в Україні у січні 2025

У січні 2025 року в Україні сталося 1657 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 235 осіб…

24.02.2025