В Україні може застосовуватися міжнародне право щодо допустимого рівня алкоголю для водіїв, який становить 0,5 проміле, і це було підтверджено судовим рішенням.
Згідно з відомими нормами, в Україні допустимий рівень алкоголю в крові водіїв становить 0,2 проміле. Порушення цього правила може призвести до штрафу від 17 000 до 51 000 гривень та позбавлення права керування авто на період від 1 до 10 років.
В той самий час, в більшості країн Європи допустимий рівень алкоголю для водіїв становить 0,5 проміле, а в деяких країнах ця межа ще вища, наприклад, в США та Великобританії вона становить 0,8 проміле.
Недавно правоохоронці зупинили автомобіль, водій якого пройшов тест на алкоголь, і результат показав 0,3 проміле. Однак водій заперечував, що не вживав алкоголю. Поліцейські склали протокол за порушенням статті 130 КУпАП і передали його до суду. Суд першої інстанції визнав водія винним.
Проте Апеляційний суд визнав, що вміст алкоголю в організмі водія не перевищував допустимий рівень згідно з міжнародним правом, а саме 0,5 проміле. Тому суд погодився, що доцільно в цьому випадку застосувати норми міжнародного права.
Суд визнав, що показники тесту на алкоголь 0,3 проміле відповідають природному рівню алкоголю в видиханому повітрі, який не є підставою для звинувачення водія у водінні в стані алкогольного сп’яніння. Таким чином, винуватість водія в керуванні авто у стані алкогольного сп’яніння не була доведена до суду.
Через 4 роки на ринку актуальна генерація бестселера Dacia Sandero готується до планового рестайлінгу. Нещодавно…
Пенсіонери в Україні можуть користуватися не лише пільговими тарифами на мобільний зв’язок, а й мати…
Великі кросовери набирають популярності на світовому ринку. Причому високим попитом стали мати навіть дорогі моделі.…
Багато хто зауважує, що в протектор шин у процесі експлуатації забиваються камені, як зовсім дрібні,…
Компанія Mercedes-Benz ініціювала відгук гібридних автомобілів AMG , оснащених системою E Performance , через програмну…
В Україні водійське посвідчення можна отримати лише після досягнення встановленого віку, який залежить від категорії…
Leave a Comment