Декілька років тому поняття «швидкий автомобіль» і «кросовер» ніяк не були пов’язані. Та що там, поняття «кросовер» кілька років тому взагалі не існувало як такого — всі скористалися визначенням «позашляховик». У будь-якому випадку, при погляді на величезний автомобіль з високим дорожнім просвітом і містким салоном, на думку ніяк не спадає, що він може розігнатися з місця до 100 км/год хоча б за 8 секунд. Однак, з розвитком технологій ми отримали такий клас, як «спортивні кросовери та позашляховики», який включає дуже дорогі і преміальні моделі від іменитих брендів.
Ми вирішили зібрати в одному матеріалі п’ятірку найшвидших на сьогоднішній день кросоверів, які випускаються серійно. І першим у цьому списку виявився електричний автомобіль Tesla Model X Plaid . В даному випадку автомобіль комплектується відразу трьома електромоторами з сумарною потужністю 1020 к.с., який розганяється з місця до 100 км/год за 2,6 секунди. Максимальна швидкість моделі становить 262 км/год.
Другий рядок займають відразу чотири автомобілі. І першим стане Aston Martin DBX 707 потужністю 707 к.с. Під капотом цього кросовера розташувався 4-літровий турбомотор від Mercedes-AMG, який розганяє автомобіль з місця до 100 км/год за 3,3 секунди. Далі йде Ferrari Purosangue , представлений кілька днів тому. Цей кросовер рухається фірмовим 6,5-літровим атмосферним V12 потужністю 725 к.с., який розганяє італійський «недокроссовер» за ті ж 3,3 секунди.
Третім автомобілем у цій категорії став Lamborghini Urus Performante, який на 47 кг легший за «звичайний» Urus і на 16 к.с. потужніше – він видає 666 л.с. і 850 Нм крутного моменту. Очевидно, що з місця до 100 км/год він розганяється за той самий час, що й дві інші машини у цьому пункті. Нарешті четвертою моделлю, яка здатна прискорюватися з місця до 100 км/год за 3,3 секунди, став Porsche Cayenne Turbo GT. У рух він наводиться тим самим 4-літровим турбомотором, але на 640 сил.
Далі у нас йде “звичайний” Lamborghini Urus з 4-літровим турбомотором на 650 к.с. і 850 Нм крутного моменту, який робить заповітну вправу за 3,6 секунди. Нагадаємо, що модель у буквальному значенні слова «врятувала» марку від повільного згасання – нині кросовер є другою за популярністю моделлю компанії та впевнено наздоганяє за показниками продажів спорткар Huracan, який існує на ринку вже близько 10 років.
Замикають п’ятірку найшвидших кросоверів у світі дві електричні моделі. Першою став Ford Mustang Mach-E GT , який оснащується двома електромоторами на 465 л. і 830 Нм крутного моменту. Цей автомобіль розганяється з місця до 100 км/год за 3,7 секунди і має максимальну швидкість 200 км/год. Другою моделлю в цьому пункті став Tesla Model Y , який також оснащується двома двигунами потужністю 490 сил і 660 Нм моменту, що крутить. Щоправда, цей кросовер має вищу максимальну швидкість, що становить 241 км/год.
Leave a Comment