Кросовери звинуватили у глобальному потеплінні

1
693

До такого висновку прийшли фахівці Центру енергетичних досліджень Великобританії в Огляді енергетичної політики країни за 2019 рік.

Автори роботи з UK Energy Research Centre підкреслили, що всі зусилля влади Великобританії щодо зниження викидів вуглекислого газу в транспортному секторі нівелюються зростанням продажів кросоверів і позашляховиків. В 2018 році на автомобілі цих класів у Великобританії довелося 21,2% всіх продажів нових машин, тоді як в 2015 році частка SUV становила лише 13,5%.

Кросовери викидають приблизно на чверть більше СО2, ніж середньорозмірний легковий автомобіль, і майже вчетверо більше, ніж електромобілі. З урахуванням того, що середній термін експлуатації позашляховиків становить близько 10 років, за цей час вони викинуть в повітря близько 8,2 млн тонн вуглекислого газу.

Ситуація не унікальна для Великобританії, оскільки в Міжнародному енергетичному агентстві прийшли до висновку, що з 2010 року кросоверів на дорогах стало на 60%. Цей клас автомобілів став другим найбільшим джерелом СО2 після енергетичного сектора, але попереду важкої промисловості (включаючи металургію, цемент, алюміній), а також вантажних автомобілів і авіації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!