Categories: Авто

Чому восени небезпечно залишати автомобіль під деревом

Share

Проблеми з вільною парковкою у дворах привели до того, що вибирати місце для ночівлі автомобіля вже не доводиться. Найчастіше люди щасливі вже від того, що взагалі знайшли місце, куди пришвартувати автівку. Проте залишати її під деревом вкрай небажано, особливо восени, пише Твоя МАШИНА.

Якщо відразу після літніх ураганів автолюбителі, як мінімум, починають замислюватися, перш ніж залишати авто під кроною дерева, то вже до осені все забувається, і ця стурбованість проходить сама собою. А дарма, бо осінній листопад може зіграти з чотириколісним другом, звичайно, не такий злий жарт, як сильний поривчастий вітер, що ламає навпіл стовбури та гілля, але клопоту доставить чимало.

Ні для кого не секрет, що сухе листя, потрапляючи на кузов авто, ховається у найзручніші та затишні для себе місця, наче сподіваючись там пустити коріння. Особливим попитом для «житла» у них користується решітка радіатора, а також повітроводи і дренажні канали біля основи лобового скла. До того ж, дрібні частинки ламких і крихких листків легко проникають навіть у підкапотний простір. Чим це загрожує?

По-перше, забивається дренажна система, і від цього під час дощу листя та бруд в прихованих порожнинах перетворюється на справжню вигрібну яму. А це найсприятливіше середовище для корозії. По-друге, забиваються повітроводи, внаслідок чого порушується вентиляція салону, і нерідко при цьому вона пронизливо свистить.

По-третє, несанкціоноване потрапляння подрібненого листя в будь-який вузол і механізм, ясна річ, не кращим чином позначається на їх роботі.

Крім того, якою б похмурою і дощовою не була українська осінь, а ясні й погожі днини трапляються і у жовтні, і в листопаді. Не секрет, що в таку погоду накопичене сухе листя має ідеальні умови для загоряння, так що ризик пожежі збільшується в рази – від іскри або недопалка, випадково кинутого з вікна.

До речі, з огляду на все перераховане, народні умільці встановлюють на старих авто спеціальну сіточку на кромці моторного відсіку, яка перешкоджає проникненню опалого листя під капот. Незважаючи на те, що подібна захисна конструкція передбачена в більшості сучасних моделей, такий лайфхак проблему не вирішує. Тому нехай наше нагадування стане зайвим приводом тримати в чистоті підкапотний простір, щороку прочищати дренажну систему моторного відсіку, стежити за станом радіатора, а також не залишати автомобіль під кроною дерева під час осіннього листопаду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Названі основні правила безпеки на зимових дорогах

Рівень безпеки сучасних автомобілів настільки високий, що можна бути впевненим у безпеці поїздки навіть у…

23.02.2025

Skoda Space готують до дебюту: електромобіль тестують у морозних умовах

Після успішного запуску електромобіля Elroq, компанія Skoda активно працює над новим проектом у своєму портфоліо…

23.02.2025

Автомеханік розповів, навіщо потрібні робот та варіатор, якщо є автомат

Автоматична коробка передач значно спрощує керування автомобілем, особливо в умовах міського трафіку. Вона не лише…

23.02.2025

У Tesla Cybertruck виявлено новий критичний недолік

Кілька власників Tesla Cybertruck повідомили про небезпечні випадки, коли металеві панелі кузова відривалися під час…

22.02.2025

Mercedes-Benz анонсувала оновлення седана S-Class у 2026 році

Представницький седан Mercedes-Benz S-Class наступного року очікує на велике оновлення. Про це повідомив сам німецький…

22.02.2025

Складено ТОП-10 надійних авто, які проїдуть понад 300 тис. км

Експерти TopSpeed назвали 10 найнадійніших автомобілів, здатних без проблем проїхати понад 320 тис. км. Хто…

22.02.2025