Чому небезпечно заводити авто, що простояло усю зиму

0
272

Сніжна й морозяна зима та спроби влади привести до тями транспортну систему країни привели до того, що чимало автовласників усю зиму проходили пішки, а їхні автівки перетворилися на великі кучугури.

Перший після зимової «сплячки» пуск двигуна дуже важливий для подальшої експлуатації автомобіля.

Автомобілі простоюють через ряд причин. Не секрет, що безліч водіїв сідають за кермо лише з настанням тепла і відмовляються від особистого транспорту взимку. Якщо це про вас, тоді майте на увазі: перший запуск автомобіля після зими – справа не настільки проста як може здатися на перший погляд. В першу чергу, варто попіклуватись про «серце» автомобіля – його двигун.

Перед тим, як заводити авто вперше за довгий проміжок часу потрібно перевірити заряд акумулятора. Якщо ви впевнені в його працездатності, тоді без проблем запускайте двигун. Втім, краще підстрахуватися: допомогти акумулятору з допомогою пуско-зарядного пристрою. Або попередньо підзарядити його вдома.

Що стосується самого двигуна, то варто перевірити якість оливи, адже вона втрачає свої властивості не лише від пробігу, а й від часу. Читайте більше тут: Чому навесні обов’язково треба міняти моторну оливу.

Не секрет, що з часом у паливному баку накопичується волога. Через це перед пуском старий бензин або дизпаливо краще злити і заправитися «свіжим» пальним.

Слід також перевірити систему охолодження двигуна. Достатньо зазирнути під кришку розширювального бачка й оцінити стан і рівень антифризу. Якщо рідини не зменшилось, відсутні відкладення чи інші забруднення, то антифриз придатний до експлуатації.

Що стосується самого пуску двигуна, то спеціалісти рекомендують робити це акуратно, не «крутити» стартер більше 10 секунд, не газувати, а в автомобілях з механічною трансмісією – натиснути на педаль зчеплення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!