Названо три ситуації, коли натискати на гальмо небезпечно

Час читання: < 1 хв.
0
Названо три ситуації, коли натискати на гальмо небезпечно

Більшість водіїв вважають гальмо найнадійнішою частиною авто. Проте іноді саме натискання цієї педалі може принести більше шкоди, ніж користі. Дорожня поліція наголошує: є кілька ситуацій, коли краще тримати ногу подалі від гальма, інакше можна потрапити в ДТП або отримати штраф у 340 гривень. До таких випадків належать ремонт авто своїми руками, несправності електроніки, проколи шин, ожеледиця чи проблеми з самою гальмівною системою. За статистикою, приблизно 15% аварій трапляються саме через невірне гальмування.

Найчастіше помиляються під час ремонту. Якщо зняли гальмівні колодки, натискати на педаль суворо заборонено. Інакше поршні вийдуть із циліндрів, рідина витече, а зворотнє встановлення перетвориться на дорогий головний біль. Те, що мало обійтися у кілька тисяч гривень, може вилитися у повну заміну вузла в рази дорожче. Досвідчені майстри радять одразу заглушити двигун і не чіпати педаль до завершення робіт.

Ще одна небезпека – несправна ABS. Якщо на панелі горить відповідний індикатор, це означає, що система, яка рятує від блокування коліс, не працює. На слизькій дорозі або у повороті це може закінчитись заносом і аварією. Якщо ABS вимкнена, гальмувати потрібно ривками, як це робили водії старих авто. І пам’ятайте: за їзду з поламаною гальмівною системою можна отримати штраф.

Реклама

Третій ризик – різке гальмування при проколі колеса. Машину може різко зірвати з траєкторії або перекинути. У такій ситуації слід відпустити газ, тримати кермо і плавно зупинятись на узбіччі. Узимку слід пам’ятати – на льоду краще гальмувати двигуном і уникати різких рухів, аби не втратити контроль над авто.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!