Як не зіпсувати кузов: скільки разів на місяць треба мити авто

Час читання: 2 хв.
0
Як не зіпсувати кузов: скільки разів на місяць треба мити авто

Тримати автомобіль у чистоті – це не лише про естетику, а й про збереження кузова у хорошому стані. Усім відомо, що бруд, пил, дорожні реагенти, сік рослин і пташиний послід негативно впливають на лакофарбове покриття, сприяючи появі корозії. Щоб уникнути цих проблем, авто потрібно мити регулярно. Але як часто це робити правильно? На це запитання для UaMotors.com.ua відповів власник автомийки.

Думки водіїв тут різняться. Дехто миє машину щодня, іншим достатньо разу на півтора-два тижні. Є й ті, хто обмежується миттям раз на місяць чи навіть рідше. Через це новачки часто не знають, як краще діяти. Втім, мити автомобіль щодня можна лише тоді, коли це дозволяє бюджет і є час. Інакше через черги на мийках та витрати часу це втрачає сенс.

Водночас і мити авто раз на місяць – не найкраща стратегія. Здається, що це економить гроші, але згодом економія може обернутися витратами на кузовний ремонт чи зменшенням вартості авто при продажу. Оптимальний варіант – дотримуватися “золотої середини” і мити машину кожні 1,5-2 тижні. Це не буде надто накладно і не забиратиме багато часу.

Реклама

Такий підхід дозволяє користуватися послугами професіоналів, а не витрачати зусилля на самостійну мийку. Важливо також враховувати сезон і інтенсивність експлуатації. Якщо авто використовується щодня та зберігається просто неба, мити його варто частіше. У теплу пору року оптимально мити машину раз на два тижні, а взимку – щонайменше раз на тиждень.

При інтенсивній експлуатації та великих щоденних пробігах доцільно мити автомобіль двічі на тиждень. Для цього добре підходять мийки самообслуговування. Це допоможе вчасно позбуватися забруднень і очищати колісні диски від пилу гальмівних колодок, інакше згодом знадобиться їх відновлення або фарбування.

Взимку потрібно враховувати стан доріг у вашому регіоні. Якщо дорожнє покриття активно посипають піском, сіллю чи реагентами, авто варто мити частіше. Якщо ж дороги чисті, частоту мийок можна зменшити. Головне – обирати час, коли температура близька до нуля або вище, щоб уникнути примерзання гумових ущільнювачів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!