Часи, коли двигуни могли спокійно відпрацювати мільйон кілометрів без капітального ремонту, давно минули. Хоча, чесно кажучи, автовиробники зараз не бачать в цьому особливого сенсу, адже, кому сьогодні потрібно таке? Кожен вже радий, якщо машина пройде 300-400 тисяч і не дасть серйозних проблем. А от уявити собі, щоб автомобіль без проблем долав мільйон — це вже майже фантастика.
Нині інженери зосереджуються на тому, щоб машини споживали мінімум палива. Для цього вони налаштовують двигун так, щоб той працював на низьких обертах, а коробка передач тримала вищі. Мотор вже не просто тягне авто, а й забезпечує комфорт для всіх пасажирів: живить кондиціонер, медіасистему, підсилювач керма, обігріви й ще купу всього. І це все накладає додаткове навантаження на деталі — поршневу групу, підшипники, колінвал. Зрозуміло, що це все скорочує ресурс. А ще, сучасні деталі ДВЗ стають все меншими й менш міцними.
Тепер навіть поршні легші, блоки циліндрів часто роблять з алюмінію, а колінвал виготовляють по спрощеній схемі. Сьогодні навіть у 4-циліндрових моторах уже рідко побачиш більше 8 противаг. І ось цей турбонаддув, який вже став звичним навіть для бюджетних машин, робить двигун потужнішим і економічнішим, але не більш надійним. Турбокомпресори часто служать не більше 120-150 тисяч кілометрів, а блоки циліндрів в середньому виходять з ладу після 250-300 тисяч. Але ж навіть такі «малюки» можуть видавати 150-170 кінських сил, що для маленького об’єму досить круто.
Ще один момент — сучасні двигуни стали набагато гарячішими. Якщо раніше температура охолоджувальної рідини була 80-85°C, то тепер вона перевищує 100°C, і це дається взнаки. Олива працює при більш високих температурах, тому швидше старіє. Через спеки ущільнювачі часто починають дубіти вже після 120-140 тисяч. І якщо раніше можна було змінювати оливу кожні 15 тисяч, то зараз для нових моторів краще не чекати більше 10 тисяч пробігу між замінами.
Чому ж автовиробники не бояться таких інтервалів і технологій? Причина, перш за все, в екології. І вимоги щодо екологічності стають все жорсткішими, тому доводиться знаходити нові рішення. Друга причина — це економія. Зараз, щоб зменшити витрати, навіть преміум бренди вибирають дешевші матеріали та деталі.
Але головний момент у всьому цьому — зміни в тому, як люди зараз ставляться до автомобілів. Раніше купували машину на десятиліття, де надійність була в пріоритеті. Тепер новий покупець знає, що будь-які поломки покриває гарантія, а вже після неї, хай з машиною розбираються наступні власники.
Нова платформа Neue Klasse, створена BMW під електрокари, змінить уявлення про автомобілі баварської компанії. Однак…
Про те, що компанія Jeep розпочала розробку кросовера Compass нового покоління, стало відомо ще торік.…
Ця зима виявилася особливо теплою. У деяких регіонах уже встановилася плюсова температура і багато водіїв…
Компанія Honda офіційно представила оновлену версію Honda Accord 2026 для китайського ринку. Модель отримала помітні зміни у зовнішності, що надали їй…
У модельній лінійці Subaru кросовер Ascent представлений з 2018 року. Спочатку машина була адресована США,…
Під час зимових холодів шахраї не менш активні, ніж улітку. Нещодавно стала відома нова схема,…
Leave a Comment