Авто

Двигуни-мільйонники: чому автовиробники більше не випускають такі мотори

Share

Часи, коли двигуни могли спокійно відпрацювати мільйон кілометрів без капітального ремонту, давно минули. Хоча, чесно кажучи, автовиробники зараз не бачать в цьому особливого сенсу, адже, кому сьогодні потрібно таке? Кожен вже радий, якщо машина пройде 300-400 тисяч і не дасть серйозних проблем. А от уявити собі, щоб автомобіль без проблем долав мільйон — це вже майже фантастика.

Що варто знати

Нині інженери зосереджуються на тому, щоб машини споживали мінімум палива. Для цього вони налаштовують двигун так, щоб той працював на низьких обертах, а коробка передач тримала вищі. Мотор вже не просто тягне авто, а й забезпечує комфорт для всіх пасажирів: живить кондиціонер, медіасистему, підсилювач керма, обігріви й ще купу всього. І це все накладає додаткове навантаження на деталі — поршневу групу, підшипники, колінвал. Зрозуміло, що це все скорочує ресурс. А ще, сучасні деталі ДВЗ стають все меншими й менш міцними.

Тепер навіть поршні легші, блоки циліндрів часто роблять з алюмінію, а колінвал виготовляють по спрощеній схемі. Сьогодні навіть у 4-циліндрових моторах уже рідко побачиш більше 8 противаг. І ось цей турбонаддув, який вже став звичним навіть для бюджетних машин, робить двигун потужнішим і економічнішим, але не більш надійним. Турбокомпресори часто служать не більше 120-150 тисяч кілометрів, а блоки циліндрів в середньому виходять з ладу після 250-300 тисяч. Але ж навіть такі «малюки» можуть видавати 150-170 кінських сил, що для маленького об’єму досить круто.

Ще один момент — сучасні двигуни стали набагато гарячішими. Якщо раніше температура охолоджувальної рідини була 80-85°C, то тепер вона перевищує 100°C, і це дається взнаки. Олива працює при більш високих температурах, тому швидше старіє. Через спеки ущільнювачі часто починають дубіти вже після 120-140 тисяч. І якщо раніше можна було змінювати оливу кожні 15 тисяч, то зараз для нових моторів краще не чекати більше 10 тисяч пробігу між замінами.

Чому ж автовиробники не бояться таких інтервалів і технологій? Причина, перш за все, в екології. І вимоги щодо екологічності стають все жорсткішими, тому доводиться знаходити нові рішення. Друга причина — це економія. Зараз, щоб зменшити витрати, навіть преміум бренди вибирають дешевші матеріали та деталі.

Але головний момент у всьому цьому — зміни в тому, як люди зараз ставляться до автомобілів. Раніше купували машину на десятиліття, де надійність була в пріоритеті. Тепер новий покупець знає, що будь-які поломки покриває гарантія, а вже після неї, хай з машиною розбираються наступні власники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Audi готує масштабні скорочення: без роботи залишаться тисячі

Німецький автовиробник планує до 2029 року скоротити 7,5 тисяч робітників у Німеччині. У компанії пояснили,…

18.03.2025

Блогери знайшли новий спосіб обдурити автопілот Tesla

Користувач YouTube Марк Ровер вирішив порівняти роботу асистентів водіїв на популярних автомобілях. У випробуваннях взяли…

18.03.2025

Експерт попередив про ризики їзди на літніх шинах у холодну погоду

Рання весна в Україні змусила деяких водіїв перейти на літні шини, але різке похолодання зробило…

18.03.2025

Audi Q5 PHEV нового покоління позбудеться турбодизельного двигуна

Кросовер Q5 залишається для Audi, можливо, головним продуктом: за обсягами продажів він перевершує решту моделей…

18.03.2025

Mercedes-Benz тестує новий електричний GLB-Class 2027

Mercedes-Benz продовжує тестування другого покоління GLB-Class, який стане частиною оновленої компактної лінійки бренду. Прототип моделі…

18.03.2025

Audi оновить модельний ряд і випустить 10 нових PHEV та ДВЗ у 2025 році

Audi оголосила про масштабну стратегію оновлення свого модельного ряду на 2025 рік, запланувавши запуск десяти…

18.03.2025