Авто

Прогрів двигуна взимку: як довго чекати залежно від температури

Share

Прогрівати двигун взимку чи ні – це вічна тема для суперечок. Більшість водіїв, більше 80% згідно з опитуваннями, впевнені, що це обов’язкова процедура, і навіть не думають від неї відмовлятися. Але проблема в тому, що далеко не всі розуміють, як довго насправді треба гріти двигун, особливо коли на вулиці мороз. Тож давайте розбиратися разом.

Що варто знати

Автовиробники вже давно переконують, що прогрівання – це марна справа, особливо для сучасних двигунів. Вони кажуть, що у нових авто теплові зазори мінімальні, і це забезпечує стабільну роботу навіть у холод. А ще додають, що сучасні моторні оливи і так справляються із завданням у мороз. Проте я і багато інших водіїв із цим не зовсім згодні. Ну серйозно, як можна повністю довіряти цим загальним рекомендаціям, коли вони не враховують наші конкретні кліматичні умови?

От дивіться, виробники орієнтуються на всесвітній ринок, а не на те, що у нас зими зовсім не такі, як, наприклад, у теплому південному кліматі. Якщо десь у Туреччині чи Італії можна виїжджати без прогріву, то у нас при мінус 20 так точно не вийде. І навіть якщо відкинути технічну сторону, сидіти у замерзлому салоні, поки все прогріється, – це жахливо некомфортно.

Час прогрівання залежить ще й від самого двигуна. Дизелі, як відомо, гріються набагато довше, тому я вирішив зосередитися на бензиновому атмосферному двигуні 1,6 літра. Це досить популярний варіант, тому результати, швидше за все, будуть схожими для багатьох машин.

І ось, після кількох вимірів я дійшов цікавих висновків. При температурі близько нуля до потрібних +20 градусів двигун прогрівся за 1 хвилину 49 секунд. Коли на вулиці було -10, на це вже пішло 4 хвилини 51 секунда. А вночі при -22 градусах я чекав цілих 10 хвилин, поки температура охолоджувальної рідини досягла того ж рівня.

Звісно, все залежить від моделі автомобіля, його технічних особливостей і навіть від стану двигуна. Але тепер у мене є чітке уявлення, скільки часу потрібно для прогріву, щоб і машині було добре, і мені не довелося сидіти в холодильнику на колесах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Поради

Останні записи

Експерт назвав причини для ТО нової машини з автосалону

Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…

19.03.2025

В нових автомобілях Toyota з’являться старі запчастини

Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…

19.03.2025

Названо головні ризики купівлі автомобіля з великою кількістю власників

Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…

19.03.2025

Як визначити знос шин: експерти назвали головні сигнали

Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…

19.03.2025

BMW обігнала Audi та Mercedes-Benz з продажу електромобілів

Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…

19.03.2025

Volvo показала EX30 Cross Country на реальних фотографіях

Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…

19.03.2025