Авто

Чому варто зберігати старі шини і як на них заробити

Share

Практика показує, що середній термін служби автошин становить 5 сезонів. Після цього водії стикаються з необхідністю придбання нового комплекту гуми та утилізації старого. Одним із найпоширеніших рішень стало викидання шин разом з іншими побутовими відходами, але чинити так не варто. Більше того, нерідко автомобілісти мають можливість заробити на старому комплекті без значних трудовитрат.

Що варто знати

Восени та навесні поруч із контейнерами, призначеними для побутових відходів, нерідко можна побачити викинуті шини. Однак, відповідно до чинних норм гуму слід утилізувати особливим чином. Викидати її в контейнери або класти поряд з ними не можна, а порушення цієї вимоги може спричинити штраф у розмірі від 340 до 1360 грн.

Звичайно, на практиці вищеописане покарання застосовують дуже рідко, але це не є приводом для порушень. Шини, що знаходяться на полігонах для сміття, виділяють шкідливі речовини, які здатні завдати шкоди навколишньому середовищу. До того ж, правильна утилізація гуми часто не викликає проблем у автомобілістів, а в деяких випадках дозволяє заробити.

Спочатку варто оцінити стан комплекту шин. Багато автомобілістів змінюють гуму після виникнення биття, але далеко не завжди ця проблема пов’язана зі зносом усіх чотирьох коліс. Три шини ще можуть бути в нормальному стані, і їх легко продати або передати організації, що займається викупом старої гуми. У такому разі вдасться трохи підзаробити, тим самим частково покривши вартість нового комплекту.

Деякі водії вважають за краще міняти шини за часом, що минув з дати їхнього виробництва. Для більшості моделей гуми встановлено термін служби 5 років, після чого їх потрібно змінювати. У нас за цим мало хто не стежить, але особливо педантичні автомобілісти дотримуються рекомендацій виробника. Якщо стара гума ще зберегла протектор, то утилізувати її не варто. На вторинному ринку знайдеться чимало охочих придбати п’ятирічні шини, які перебувають у нормальному стані.

Стара автомобільна гума – це матеріал, який добре підходить для переробки. З нього виготовляють килимки, бризковики, крихту та іншу продукцію, яка здатна послужити з користю. Саме тому у багатьох містах водії мають можливість безкоштовно утилізувати старі шини, знос яких не дозволяє їх продати. Інформацію про пункти прийому гуми не важко знайти в Мережі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Поради

Останні записи

Skoda розповіла, коли перетворить Octavia на електромобіль

Британський Autocar з'ясував, що у вересні на автосалоні в Мюнхені дебютує концепт-кар із «батарейною» начинкою.…

17.03.2025

Нове покоління Toyota Corolla вийде у 2026 році

Модель буде доступна в трьох кузовах: седан, хетчбек та універсал. При цьому універсальна версія може…

17.03.2025

Колишні ведучі Top Gear повертаються у новому шоу

Вони повертаються: Кларксон, Хаммонд та Мей возз'єднаються у новому шоу. Колишні ведучі Top Gear, які…

17.03.2025

Штрафи для водіїв підскочили на декілька разів: що змінилося

Правила дорожнього руху (ПДР) та відповідальність за їх порушення постійно оновлюються, але не всі водії…

17.03.2025

Ford готує новий позашляховик Explorer Tremor: що відомо

Ford анонсував розширення своєї лінійки позашляховиків Tremor і наступною новинкою стане Ford Explorer Tremor 2025.…

17.03.2025

Новий Nissan Skyline показали у стильному кузові крос-купе

Незважаючи на фінансові труднощі, Nissan не збирається відмовлятися від перспективних проектів найближчих років, одним з…

17.03.2025