Авто

Автоексперт назвав 5 кросоверів із проблемним повним приводом

Share

Повний привід – це справжня знахідка для тих, хто хоче, щоб кросовер був і практичним, і прохідним. Але не все так просто. Далеко не всі виробники можуть похвалитися ідеальною роботою цієї системи, і часто її слабкі місця стають справжнім головним болем для власників. От, наприклад, Hyundai Santa Fe третього покоління. Там стоїть муфта Dynamax, яка, теоретично, може витримати понад 200 тисяч кілометрів. Але лише якщо її регулярно обслуговувати. Головна біда – перегрів, особливо якщо «катувати» авто у важких умовах. А ще трапляється корозія на шліцевих з’єднаннях, і це буває навіть на нових машинах, які ще на гарантії.

Хто ще увійшов до рейтингу

Або Volvo XC90 першого покоління. До 2009 року там була муфта Haldex третьої версії – проблемна штука, бо в неї постійно щось не так із датчиком тиску або насосом. Пізніші версії Haldex IV ніби трохи кращі, але все одно волога їм шкодить, і це не вирішили. Після 150 тисяч кілометрів з’являються ще й течі, шліцеві з’єднання виходять з ладу, і ти вже їдеш не на повному приводі, а майже на передньому.

У Honda CR-V третього покоління все теж не ідеально. Там стоїть система Dual Pump System, яка поєднує масляний насос і диференціал. Звучить круто, але конструкція не надто герметична, тому вода легко туди потрапляє і все виводить із ладу. Карданний вал – це окрема історія. Його хрестовини витримують максимум 180 тисяч, і міняти їх доводиться тільки в зборі. Тобто готуйся розщедритися.

Skoda Yeti – цікавий варіант. Якщо брати передньопривідну версію з класичним автоматом і двигуном 1.6, то там проблем мінімум. А от повний привід із муфтою Haldex вимагає ретельного догляду. Наприклад, масло потрібно міняти кожні 70 тисяч. Інакше почнуться неприємності вже після 120–150 тисяч пробігу.

Ну і Nissan Murano. Там стоїть електромагнітна муфта GKN, яка чудово працює на легших авто. Але для Murano з його масою і потужним V6 вона просто перевантажена. Якщо не слідкувати за заміною масла, муфта рідко доживає до 180 тисяч. Плюс є ще ймовірність, що почне підтікати масло з редукторів чи роздавальної коробки. А ще знос підшипників і хрестовин карданного валу – типова проблема.

Отакі вони, підводні камені. Вибираючи повнопривідний кросовер, важливо звертати увагу не лише на переваги, а й на всі ці нюанси. Бо з вигляду авто може бути «ідеальним», а насправді приховує купу несподіванок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Lucid Air побив рекорд, подолавши 960 км без підзарядки

Американський електрокар Lucid Air виходить на новий рівень. Модель Grand Touring тепер здатна проїхати до…

22.11.2024

Kia презентувала EV9 GT – найпотужніший трирядний електрокросовер

Компанія Kia представила на мотор-шоу в Лос-Анджелесі флагманську версію кросовера EV9, яка принагідно стала найпотужнішою…

22.11.2024

Названо популярні автомобілі, які можуть мати проблеми взимку

Власники Jeep Cherokee з повним приводом (4WD) можуть зіткнутися з некоректною роботою трансмісії, особливо якщо…

22.11.2024

Які автомобілі не підходять для зимових умов

До проблемних авто для зимового періоду можна віднести не тільки бюджетні марки, але й деякі…

21.11.2024

Названо порушення через які можна втратити водійські права

За порушення правил дорожнього руху в Україні можуть бути дуже серйозні наслідки, і одним з…

21.11.2024

5 ефективних способів захистити авто від зимових умов без гаража

Зима — це той період, коли машина може стати твоїм головним клопотом, особливо якщо вона…

21.11.2024