Зима – не найкращий час для будь-якого автомобіля. Його експлуатація в таких умовах завжди пов’язана з багатьма труднощами. І порушення певних правил може суттєво нашкодити машині. І одне з них – це прогрівання двигуна.
Що ще варто знати
Автолюбителі багато років ведуть суперечки про те, чи потрібно прогрівати мотор взимку і як довго це слід робити? Одні з них вважають за краще не прогрівати його зовсім, інші ж роблять це настільки довго, поки не розмерзне скло і не прогріється салон. Але є і ті, хто гріє двигун всього хвилин 5 – 10. Але хто ж з них має рацію? Знайомий моторист розповів, що їздити на непрогрітому двигуні шкідливо не лише взимку, а й улітку. Робити це можна тільки у винятковому випадку. Інакше ресурс двигуна неминуче скорочуватиметься. Довге прогрівання не шкодить силовому агрегату. Але при цьому підвищується витрата палива. Крім того, це є небезпечним для екології. Та й сусіди можуть поскаржитися на машину, що стоїть у дворі, з працюючим двигуном, особливо якщо він сильно димить або шумить при цьому.
Який час вистачає для прогріву?
Таким чином, за словами фахівця, взимку достатньо прогрівати двигун трохи довше, ніж влітку. Зазвичай для цього достатньо приблизно 10 хвилин . Виняток – дуже сильні морози. Тоді його можна погріти і трохи довше. А щоб видалити сніг і льоду зі скла, краще скористатися скребком, а не чекати, поки це розтане само. Починати рух у мороз потрібно на невеликій швидкості. Це дозволить остаточно прогрітися не тільки мотору, а й трансмісії. Адже підвищені навантаження на холоди шкідливі і їй.
А ось користуватися автозапуском чи ні – це особиста справа кожного. Але і в цьому випадку він повинен працювати здебільшого не більше десяти хвилин. Але у сильні морози або в регіонах з дуже суворими зимами можна налаштувати запуск двигуна за часом або температурою. Особливо це виправдано, якщо ранковий запуск утруднений. Але в цьому випадку часом бажано зробити діагностику автомобіля та вчасно усунути несправності, якщо вони будуть виявлені.