Авто

Експерти назвали виробників, які найчастіше відкликають свої авто

Share
З роками кількість сервісних програм для автомобілів різних марок стабільно зростає. Ми провели аналіз даних про відзивні кампанії, що виявив певні тривожні тенденції.

За даними минулого року, на європейському ринку автомобілів найбільше відзивних кампаній, пов’язаних із технічними недоліками заводського складання, було зафіксовано у преміального німецького бренду Mercedes-Benz. Про це повідомляють аналітики Car Recalls за підтримки фахівців Autocar. Mercedes-Benz був змушений розпочати 38 сервісних акцій для моделей AMG GT, E- і C-класу, CLS та електрокара EQS.

У США подібний рейтинг очолив американський виробник Ford, який за минулий рік ініціював 56 відзивних програм через різні дефекти складання та проблеми, виявлені під час експлуатації.

Глобальне дослідження Visual Capitalist показало, що за останні 40 років більшість відкликань автомобілів було викликано виробничими несправностями. У США за цей період зареєстровано понад 22,6 тисячі сервісних акцій, причому лише 2,3 тисячі з них були пов’язані з дефектами додаткового обладнання, а трохи більше 440 — із браком шин. Інші кампанії були спричинені заводськими недоліками.

Експерти Visual Capitalist зазначають, що найбільше проблем і постраждалих відзначається у General Motors та інших автовиробників, які використовували подушки безпеки від японської компанії Takata.

Зокрема, General Motors оголосив про масштабне відкликання понад 30 мільйонів автомобілів у всьому світі через дефект замка запалювання, який міг мимоволі повертатися, вимикаючи двигун, подушки безпеки та інші системи під час руху. Через цей дефект загинуло 97 осіб, а понад 150 отримали травми. Серед постраждалих моделей були Chevrolet, Pontiac та Saturn.

Проте проблеми з подушками безпеки Takata виявилися ще серйознішими. Через зниження рівня заряду газогенератора при підвищенні температури металеві уламки могли потрапити до салону автомобіля.

Через цей дефект було відкликано понад 100 мільйонів автомобілів по всьому світу. Лише у США зафіксовано понад 400 постраждалих і 27 смертей. Проблема торкнулася автомобілів 34 різних марок, серед яких Mitsubishi, Isuzu, Honda, Audi, Toyota, BMW, Ford, Mazda, Nissan, Chrysler, Daihatsu, Subaru, Lincoln, Ferrari, Cadillac, GMC, Chevrolet, Buick, Saab, Jaguar, Land Rover, Acura, Volkswagen та інших.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

У Tesla Cybertruck виявлено новий критичний недолік

Кілька власників Tesla Cybertruck повідомили про небезпечні випадки, коли металеві панелі кузова відривалися під час…

22.02.2025

Mercedes-Benz анонсувала оновлення седана S-Class у 2026 році

Представницький седан Mercedes-Benz S-Class наступного року очікує на велике оновлення. Про це повідомив сам німецький…

22.02.2025

Складено ТОП-10 надійних авто, які проїдуть понад 300 тис. км

Експерти TopSpeed назвали 10 найнадійніших автомобілів, здатних без проблем проїхати понад 320 тис. км. Хто…

22.02.2025

BMW анонсувала нові технології для своїх автомобілів

На заході Tech Days у Ландсхуті марка BMW поділилася першими подробицями щодо розробки нових електричних…

22.02.2025

У Китаї складено рейтинг електрокарів за швидкістю зарядки

Шанхайське видання Leixing Pindao склало рейтинг електромобілів за швидкістю зарядки, протестувавши 26 моделей із пробігом…

22.02.2025

BMW показала прототип електрокара майбутнього

BMW представила прототип Vision Vehicle із передовою системою управління Heart of Joy, яку компанія вважає…

22.02.2025