Red Bull розсекретив дату дебюту власного гіперкара RB17

0
67

У 2025 році після 19 років роботи гоночна команда Red Bull Racing втратить свого геніального конструктора Едріана Ньюі, який розробив усі машини колективу, у тому числі кілька титулів, що заробили австрійській команді. Фахівця вже відсторонено від роботи над гоночними болідами і зосередив усі свої зусилля на RB17 — 1250-сильному високотехнологічному трековому гіперкарі, який буде випущений дуже лімітованим тиражем для цінителів подібних моделей.

Гіперкар отримає 1250-сильну гібридну силову установку на базі бензинового турбомотора V8 та систему рекуперації кінетичної енергії на кшталт Формули-1. Новинка має стати легшою Aston Martin Valkyrie AMR Pro, над яким також працював Едріан Ньюі, але все ж важче, ніж Gordon Murray Automotive T.50, створеного іншим геніальним конструктором Формули-1 Гордоном Маррі.

Гіперкар отримає аеродинаміку з граунд-ефектом та ряд технічних рішень, реалізувати які у болідах Формули-1 неможливо через обмеження регламенту. Машина не буде сертифікована для доріг загального користування та використовувати її дозволять лише на закритих гоночних трасах. Тираж Red Bull RB17 складе 50 екземплярів, випускатимуть які протягом кількох років по 15 машин щорічно.

Постачання гіперкарів клієнтам розпочнуться 2025 року — вартість машини становитиме не менше п’яти мільйонів фунтів стерлінгів. Більшість автомобілів, які ще навіть не показані, вже розпродано. Як заявив 65-річний Едріан Ньюі, контракт з Red Bull Racing, що залишився, він відпрацює в компанії Red Bull Advanced Technologies, щоб встигнути доробити машину — прем’єрний показ RB17 очікується на Фестивалі швидкості в Гудвуді в липні 2024 року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!