У модельному ряду Ferrari поповнення представлений суперкар 12Cilindri, який замінить 812 Superfast і буде таким же потужним, як 812 Competizione. Новинка побудована на новій алюмінієвій платформі та забезпечена допоміжною електронікою наступного покоління. Берлінетті та родстеру дісталися помічник бічних ковзань версії 8.0, повнокероване шасі, активна аеродинаміка та інноваційна функція Aspirated Torque Shaping, що змінює криву моменту залежно від обраної передачі.
У модельному ряду Ferrari поповнення представлений суперкар 12Cilindri, який замінить 812 Superfast і буде таким же потужним, як 812 Competizione. Новинка побудована на новій алюмінієвій платформі та забезпечена допоміжною електронікою наступного покоління. Берлінетті та родстеру дісталися помічник бічних ковзань версії 8.0, повнокероване шасі, активна аеродинаміка та інноваційна функція Aspirated Torque Shaping, що змінює криву моменту залежно від обраної передачі.
Серед них виділяється програмна надбудова Aspirated Torque Shaping, що дозволяє змінювати максимальну величину моменту, що крутить, залежно від обраної передачі. На динаміку вона ніяка не впливає, а лише створює ефект лінійного прискорення, тобто емоційно підживлює водія.
Потужність агрегату залишилася незмінною — 830 кінських сил. Але момент, що крутить, через установку каталізатора і фільтра твердих частинок знизився з 692 до 678 Нм. Натомість 80 відсотків тяги доступні вже на 2500 оборотах, а відсікання спрацьовує лише на 9500 оборотах за хвилину. Коробка передач – восьмиступінчастий “робот” DCT від SF90 . Привід задній.
Берлінетта має повнокероване шасі Virtual Short Wheelbase 3.0 та оснащена асистентом бічних ковзань Side Slip Control версії 8.0, що визначає рівень зчеплення з дорогою на 10 відсотків точніше. Крім того, на суперкарі стоїть гальмівна система brake-by-wire та контролер ABS Evo, що дебютував разом із 296 GTB .
Розгін до “сотні” у 12Cilindri займає 2,9 секунди (+0,05 c порівняно з Competizione), до 200 кілометрів на годину – 7,9 (+0,4). Максимальна швидкість «перевищує 340 кілометрів на годину». Такі ж показники були у 812 Superfast.
Родстер 12 Cilindri Spider, представлений одночасно з купе, трохи повільніше: 0-100 – 2,95 секунди, 0-200 – 8,2.
Така машина відрізняється жорстким складним дахом, який трансформується за 14 секунд на швидкості до 45 кілометрів на годину, хоча в іншому ідентична берлінетті.
Зовні, як запевняють у Маранелло, 12Cilindri наслідує моделі 50—60-х років минулого століття, що добре видно по передку в дусі GTB/4 Daytona . Мова дизайну стала складнішою, але все ще враховує вимоги стилістичної єдності. У профіль берлінетта виглядає стрімко та зухвало.
На кормі — невеликий виступ і два активні закрилки, які додають притиску на швидкостях 60—300 кілометрів на годину в залежності від величин поздовжніх і поперечних прискорень, що діють на автомобіль. Покращує аеродинаміку та профільоване днище з шістьма генераторами вихорів у передній частині.
Архітектурою салону з чітко вираженими зонами водія та пасажира 12 Cilindri нагадує Ferrari Roma і Purosangue . Медіасистема тут нова, з трьома дисплеями: центральним діагоналлю 10,25 дюйми, «прибиранням» на 15,6 дюйми та екраном з боку пасажира діагоналлю 8,8 дюйми. Берлінетта отримала кермо із сенсорними кнопками, бездротову зарядку, а у списку опцій з’явилася хай-енд аудіосистема Burmester з 15 динаміками.
В обробці використовується алькантара, яка для екології на 65 відсотків складається з переробленого поліестеру. З цієї ж причини кріплення підрамника коробки роблять з вторинного алюмінію, що дозволяє знизити викиди вуглекислого газу на 146 кілограмів.
В основі 12 Cilindri лежить нове алюмінієве шасі з укороченою на 20 міліметрів колісною базою. Перегляд геометрії ряду компонентів дозволив досягти 15-відсоткового підвищення жорсткості на кручення (порівняно з 812 Superfast) і зробити поведінку машини більш передбачуваною.
Продажі нових суперкарів стартують у четвертому кварталі цього року. В Італії берлінетта коштуватиме від 395 тисяч євро, за Spider попросять щонайменше 435 тисяч євро.
Volkswagen анонсував велике оновлення свого електричного хетчбека ID.3 , яке планується до випуску у 2026…
Найдешевший кросовер Tesla 2025 року готують до прем’єри. Хоча автомобіль уже вирушив у виробництво. Тепер…
Renault попереджає: нові регуляції Євросоюзу можуть підвищити вартість автомобілів на 40% до 2030 року. Що…
Hyundai представив електричну Creta. Улюблена Creta у своєму індійському втіленні оновилася рік тому. Тепер у…
Зима в Україні часто буває непередбачуваною, і передбачити її погодні умови не завжди просто. Однак…
сновні чинники, що впливають на ефективність зимових шин: Залишкова глибина протектора Нові зимові шини мають…
Leave a Comment