Названі найшвидші автомобілі у світі

0
197

«Найшвидший автомобіль у світі». Ця фраза все частіше з’являється в заголовках новинних видань і нерідко застосовується до різних машин, що виглядає дивно і нелогічно. Втім, це не зовсім так, адже визначати найшвидші автомобілі можна одразу за декількома показниками.

Daily-Motor.ru розкрив список найдинамічніших машин на планеті відразу в трьох категоріях, що використовуються для підрахунку: максимальна швидкість, розгін від 0 до 100 кілометрів на годину та гонка на дистанції за чверть милі.

максимальна швидкість

У 1998 році McLaren F1 встановив на трасі в Німеччині рекорд швидкості 386,4 кілометра на годину. Шведський Koenigsegg CCR перевершив цей показник у 2005 році приблизно на 1,6 км/год, а потім найкращими стали кілька Bugatti з максималкою 435 км/год, а також Koenigsegg Agera RS, що розігнався до 447 км/год.

У 2019 році Bugatti повернув собі вкрадену корону з моделлю Chiron Super Sport, подолавши бар’єр в 480 км/год.

Сьогодні на звання автомобіля з найвищою максимальною швидкістю претендує Koenigsegg Jesko Absolut, котрий ще не протестований, але за заявою компанії здатний розганятися до 531 км/год.

Розгін від 0 до 100 км/год

30 років тому майже будь-який автомобіль, який був спроможний розігнатися до 100 км/год за 5 секунд або менше, вважався неймовірно швидким. Але сьогодні такі цифри підкоряються навіть багатьом позашляховикам, які не призначені для динамічної їзди.

Найшвидшою машиною за цим показником сьогодні є Dodge Challenger SRT Demon 170. Він здатний досягати позначки 100 км/год при старті з місця всього за 1,66-секунди. На другому місці йде електричний Rimac Nevera з розгоном до ста за 1,74-секунди, а також його конкурент Pininfarina Battista (1,79-секунди).

Перегони на чверть милі (402 метри)

Дистанція, що використовується в дрэг-рейсингу, була придумана в США в 1951 і використовується по сьогоднішній день.

Найшвидшим автомобілем у світі в цій категорії у 2024 році вважається електричний гіперкар Pininfarina Battista, здатний подолати її за 8,55 секунди. Він випереджає Rimac Nevera із 8,58-секундами. Тоді як найкращим серед автомобілів з бензиновими двигунами є Dodge Challenger SRT Demon 170 (8,91 секунди).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!