Трагедія з дітьми, які підірвались біля припаркованої «Волги», поповнилося новими подробицями – вибухівку в бардачок міг закласти господар автомобіля, щоб вберегтися від злодіїв. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков.
Подібний самозахист загрожує кримінальним покаранням й іншим автомобілістам, які намагаються убезпечитися.
Autonews.ua дізналися у юриста, що варто знати водіям, які бажають захистити своє майно.
Покарають суворіше, ніж злодія
Саморобні засоби захисту популярні серед власників недорогих автомобілів. Але згідно з українським законодавством, використання «девайсів», здатних заподіяти шкоду, карається. Навіть якщо це робиться з метою захисту майна від злодіїв.
«Я знаю, що гаражні «майстри» з метою захисту автомобілів встановлюють в салоні випромінювачі звуку високої частоти, які при відкритті дверей викликають хворобливі відчуття у людей і можуть навіть діяти на собак. Також ставлять джерела струму, сильний розряд від яких не вбиває, але здатний заподіяти опіки. Буває, що люди, які настраждалися від злодіїв, залишають в машині на ніч собак або монтують самостріли і капкани. Але якщо хтось від таких пристроїв постраждає, господаря автомобіля покарають», – каже Autonews.ua адвокат Іван Ліберман.
Логіка закону така, що будь-яке незаконне поводження з вибуховими речовинами тягне за собою кримінальну відповідальність. А якщо людина їздить на чужому автомобілі (орендованому або взятому за дорученням), то, з юридичної точки зору, установка в них «наступальних засобів оборони» може потягнути на диверсію або теракт.
«Закони прямо забороняють використання будь-яких пристроїв, які можуть заподіяти шкоду. І мова не тільки про вибухівку, самостріл, зашморг тощо. Ступінь відповідальності і стаття залежить від тяжкості заподіяної шкоди та засоби його заподіяння. Навіть якщо людина вважає «якщо чужий НЕ залізе, то він і не постраждає», це незаконно. Просто відкриють дві кримінальні справи – одну відносно злодія, який заліз в автомобіль, а іншу – до господаря автомобіля, від пастки якого злодій постраждав», – застерігає адвокат Іван Ліберман.
А якщо злодій постраждає сильно, то господар машини може отримати навіть більший термін, ніж той, хто намагався його пограбувати.
«Якщо злодій не встиг нічого винести з автомобіля і підірвався, то йому можуть інкримінувати лише замах на злочин (неважливо – крадіжку, пошкодження, викрадення ТЗ), а власнику авто, яким установлено вибуховий пристрій, можуть дати термін в 2-3 рази більший, ніж тому, хто зазіхав на його майно», – говорить юрист.
Нагадаємо, вибух пролунав, коли четверо дітей полізли в стару «Волгу», кинуту біля гаражів. Надзвичайна подія сталася в Святошинському районі Києва.
При купівлі старого автомобіля багато хто воліє угоди з власниками. Власники краще знайомі з історією…
Взимку особливу важливість має показник тиску в покришках, оскільки це впливає на безпеку на засніжених…
Toyota розпочала довгоочікувані тести нового покоління кросовера RAV4. Машину вже кілька разів вдалося підловити під…
Австралійська програма оцінки безпеки нових машин ANCAP опублікувала результати випробувань двох нових позашляховиків – Toyota…
Наглядова рада Volkswagen обговорює можливість закриття ще двох заводів у Німеччині. Якщо підприємство в Дрездені,…
Toyota продовжує утримувати лідерство серед автогігантів. Нещодавно компанія очолила світовий рейтинг за продуктивністю, а тепер…
Leave a Comment