Статті

Поїздка автомобілем у спеку: що потрібно знати

Share

Цими вихідними синоптики знову обіцяють спеку: 6 серпня максимальна температура повітря місцями по країні становитиме +31…+34°С, а Брестською та Гомельською областями на більшій частині території досягне +35…+37°С.

Отже, що робити водієві в таку спеку?

Головне – перед будь-якою поїздкою рекомендується добре відпочити, а для дороги в спеку таке неписане правило набуває подвійного значення. Це порада не лише медиків, а й водіїв із досвідом.

У ПДР про це не йдеться, але не заважає знати, що високі температури з великою ймовірністю виснажують, додають млявості і провокують на сон. Та й взагалі висока навколишня температура вплине на вашу здатність керувати автомобілем – час реакції та рівень концентрації сповільнюються.

Відпочинок насамперед

У будь-яких обставинах перед поїздкою в теплій або навіть розпеченій машині рекомендується перед цим поспати (не подрімати), а саме поспати в нормальних умовах не менше 7 годин.

Тепер щодо самого автомобіля, якщо він не обладнаний кондиціонером, то рекомендується робити зупинки на перепочинок (бажано десь у тіні) хоча б через кожні 90 хвилин. Не через 100 або 120 хвилин, а через кожні півтори години.

Якщо автомобіль укомплектований кондиціонером, то вам пощастило наполовину, оскільки автомобіль також спеку не любить і потребує уваги.

Під час такої перерви ви можете вийти з машини, розім’яти ноги, подихати свіжим повітрям, попити чай з термоса, воду з автохолодильника, якщо він, звичайно, там є.

Бажано встати на схід і вирушити в дорогу на світанку, коли сонце не припікає. Це і для вашого авто краще, і вам легше. Сонце з 11:00 до 15:00 години найпекучіше. Отже, постарайтеся уникнути цього часу для дороги.

Коротка зупинка в дорозі стане вам у нагоді – і втома зніме, і відпочинете. Просто залиште салон і 5-7 хвилин погуляйте, води попийте, вдихніть повітря на повні груди.

Перевірте свій автомобіль

Ваш автомобіль реагує на спеку так само, як і людина. Тим більше, коли йдеться про екстремальну спеку. Тож навіть швидка перевірка певних систем не завадить, а допоможе запобігти будь-яким проблемам у дорозі.

Механіки рекомендують перед виїздом розпочати перевірку від рівня моторного масла і охолодної рідини. Ви можете позбавити себе багатьох клопотів під час спекотної поїздки, якщо заздалегідь перевірите контрольні рівні рідин:

  • рівень антифризу;
  • моторне масло;
  • трансмісійна рідина;
  • гальмівна рідина;
  • рідина гідропідсилювача керма;
  • рідина склоомивача.

Якщо в машині відсутній компресор, заїжджайте на найближче заправлення і скористайтеся компресором для підкачування коліс: низький тиск у камерах у поєднанні з високими температурами та розпеченим асфальтом може стати ідеальним середовищем для розриву шини.

Долити антифриз у систему багато часу не займе, але проблем у дорозі позбавить. І так зробите з іншими рідинами – перевірка зайвої не буває.

Не перегріватися самі і не давайте перегріватись машині. На короткій зупинці шукайте авто тінь від будівель, дерев. Якщо ви приїхали за місцем призначення, то постарайтеся припаркувати автомобіль у тіні – він також знемагає від високої температури.

Вода зайвої не буває

Уникайте зневоднення. У спеку слід із цього приводу враховувати вік, ожиріння, хвороби серця, психічні захворювання, поганий кровообіг, вживання ліків тощо. Все це має значення і значна кількість питної води в машині вам знадобиться.

Однак зберігайте воду так, щоб на пляшки не потрапляло сонце, оскільки сконцентровані промені сонячного зайчика можуть в ефекті лінзи наробити біди.

Воду зберігайте у будь-якому місці, можна навіть у багажнику, але якась її частина має бути завжди під рукою. Це не означає, що ви повинні пити її під час руху, керуючи автомобілем. Хочеш попити – зупинись і попи, відпочинь.

Вода в машині має бути навіть тоді, коли подорож коротка. Але не забувайте про сонячні промені та ефект лінзи.

Захистіть своїх дітей та домашніх тварин

У спеку дітей і тварин не можна залишати в машині. Дорогою давайте їм більше води. Частуйте дітей свіжими фруктами та овочами: огірочки, яблука, груші чи сливи – саме те, що потрібно.

Льодяники зайвими не будуть ні дітям, ні дорослим. Водію вони також будуть корисні, особливо з охолоджуючим ефектом.

Навіть якщо ви всього на 10-15 хвилин до супермаркету біжіть, то дітей у салоні не залишайте – там на сонці справжня духовка.

Під час коротких зупинок виводьте дітей та свійських тварин із салону, прогуляйтеся, розімніться, попийте води або чаю з термоса, перекусіть і просто походьте: ваша безпека – у ваших руках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

В Україні припинено надання деяких послуг для водіїв

З 20 грудня 2024 року через проблеми з деякими державними реєстрами сервісні центри МВС тимчасово…

20.12.2024

Продажі електромобілів Tesla у Європі різко знизилися

На європейському ринку електромобілів зафіксовано несподівані зміни: Tesla , досі лідер індустрії, зіткнулася із серйозним…

20.12.2024

Чим відрізняються китайські Toyota, Kia, Hyundai і Honda від їхніх японських та корейських аналогів

Останнім часом на нашому ринку набирає обертів популярність автомобілів відомих японських, корейських і європейських брендів,…

20.12.2024

Вживані авто з США втрачають популярність серед українців

У листопаді 2024 року в Україні зареєстрували понад 2,5 тисячі вживаних авто зі США. Це…

20.12.2024

У Києві презентували перший електробус, розроблений в Україні

Чернігівський автозавод презентував нову модель електробуса — «Мальва-Електро». Це інноваційний транспортний засіб, створений на основі…

20.12.2024

Названо автомобілі, які водії не хочуть купувати повторно

Кожен автовласник має власний «автомобіль мрії», але іноді слідом за чарівністю приходить розчарування, особливо коли…

20.12.2024