Кожен автолюбитель, який планує придбати автомобіль, запитує: «Який двигун краще: дизельний чи бензиновий?». Однозначну відповідь знайти складно, оскільки вибір конкретного силового агрегату залежить від багатьох факторів: типу кузова авто, його призначення, особливостей місцевості, де машина експлуатуватиметься та багато іншого.
«У моторів будь-якого типу є свої переваги та недоліки, тому поставтеся до вибору серйозно, адже саме від двигуна залежить витрата палива транспортного засобу, його динаміка та інші важливі характеристики, – заявив нам в інтерв’ю моторист.
І дизельні, і бензинові силові агрегати відносяться до двигунів внутрішнього згоряння. У бензиновому двигуні паливоповітряна суміш формується у впускному колекторі, тобто за межами циліндра. Наприкінці такту стиснення відбувається перемішування парів бензину та повітря. Ця гомогенна суміш рівномірно розподіляється за обсягом. Результатом стиснення стає підвищення температури суміші до 500 градусів за Цельсієм – цей показник нижчий, ніж температура займання бензину. Іскру дають свічки запалювання – суміш спалахує.
У циліндрі дизельного двигуна стискається тільки повітря під тиском 30-50 бар. Внаслідок стиснення температура повітря підвищується до 900 градусів за Цельсієм. У цей час у камері згоряння перед верхньої мертвою точкою поршня розпорошується дизельне паливо. Дрібні краплі рідини випаровуються, утворюється паливоповітряна суміш, яку називають гетерогенною – вона самозаймається і згоряє.
Згоряння робочої суміші в дизельному моторі ефективніше. Це можливо за рахунок високого ступеня стиснення: 20 одиниць дизеля проти 10 одиниць у бензину. ККД дизельного мотора на 40% вищий, а витрата палива на 20% менша. Бензиновий агрегат характеризується більшою потужністю.
Через високий тиск при згорянні палива дизельні мотори створюють більше шуму та вібрацій, але ситуацію рятує якісна шумоізоляція авто.
Більш екологічними є дизельні версії ДВС, адже вони оснащуються сажевим фільтром, що мінімізує вплив на навколишнє середовище.
Різниця між дизельним та бензиновим паливом полягає в наступному: дизель випаровується повільніше, що знижує ймовірність спалаху. Крім того, у дизельних агрегатах система запалювання не використовується.
Теоретично дизельний двигун більш довговічний за рахунок жорсткого та міцного блоку циліндрів, колінчастого валу, елементів циліндропоршневої групи, головки блоку циліндрів. Однак ця характеристика залежить від якості дизельного палива. З цього погляду бензиновий агрегат менш вибагливий і стійкіший до палива низької якості.
Дизельний двигун, на відміну свого бензинового аналога, не приймає низькі температури. Вже за мінус 15 градусів за Цельсієм літня солярка густіє і перестає проходити через паливний фільтр, внаслідок чого авто відмовляється заводитися. Проте проблема має просте рішення — використання спеціальних сортів палива чи встановлення сучасних систем опалення. Крім того, дизельні двигуни довго прогріваються через потужну конструкцію агрегату, яка повинна витримувати великий тиск, тому тепло в салоні стане лише через 10-15 хвилин інтенсивного руху. Якщо Ви живете в місцевості, де сильні морози не рідкісні, віддайте перевагу бензиновій установці.
Крім того, дизель не боїться води, оскільки електрика у таких моторах використовується лише для запуску. Саме тому дизельними агрегатами оснащують позашляховики та кросовери.
Власникам машин з дизельними моторами доводиться частіше міняти фільтри та олії та перевіряти компресію в циліндрах. Подібні агрегати відрізняються складною конструкцією, тому фахівці автосервісу можуть усунути не кожну поломку. Ремонт дизельного двигуна, як правило, коштує дорожче.
Дизель вимагає великих капіталовкладень, але якщо говорити про короткостроковій перспективі. Якщо Ви купуєте авто надовго (від 5 років) і плануєте проїжджати щонайменше 20 тисяч кілометрів на рік, то завдяки низькій витраті палива дизель заощадить гроші.
Дизель обходиться дорожче за бензин, проте врахуйте, що і обслуговування такого мотора вимагатиме великих капіталовкладень.
До плюсів бензинових двигунів можна віднести:
З мінусів ми виділимо:
Дизельні двигуни також мають ряд переваг:
Але є й недоліки:
Кожен автолюбитель відповість на ці питання самостійно виходячи зі своїх пріоритетів – потужність або економічність, низька або висока морозостійкість та ін. Ідеальний мотор – це агрегат, що поєднує переваги дизельного та бензинового двигунів.
Марка AUDI створена разом із SAIC і на першому етапі буде представлена трьома моделями –…
Як правило, підсклянники, незалежно від того, в якому автомобілі вони знаходяться, мають круглу форму. Але…
Cupra Terramar для Європи заявлений у трьох варіантах виконання: дві бензинові та одна PHEV-версія з…
З наближенням зими для українських водіїв стає актуальною підготовка автомобіля до холодів та погіршення погоди.…
Австралійський офіс Mercedes-Benz запропонує місцевим покупцям лімітований варіант GLC 300 4Matic Avantgarde. Цей німецький кросовер…
Mercedes-AMG анонсував розробку повністю електричного SUV, що обіцяє стати справжнім спорткаром на колесах. Очікується, що…
Leave a Comment