Статті

Чому німецькі авто перестали бути надійними

Share

Німецькі автомобілі протягом десятиліть славилися своєю якістю й витривалістю. Однак останніми роками ситуація різко погіршилася, і в різних рейтингах надійності німецькі бренди, як правило, не займають перших місць. Журналісти DW вирішили розібратися, чому так сталося.

Німецькі авто — від символів надійності до аутсайдерів

Німеччина вважається батьківщиною автомобіля — саме там Карл Бенц побудував перший у світі екіпаж, що рухається сам. У 70-90-х роках в авто з Німеччини склався імідж таких, які неможливо вбити. Такі моделі, як Mercedes E-Class W124 і S-Class W140, стали символами надійності й нерідко витримували більш ніж мільйон кілометрів пробігу без серйозних несправностей.

Однак потім якість німецьких машин почала поступово знижуватися, до того ж місцями дуже різко. Наприклад, у Volkswagen Touran із заводським ГБО були відмічені випадки вибухів газових балонів. У рейтингу якості від американського агентства JD Power за 2022 BMW зайняли 9 місце, Mercedes-Benz — 19, Porsche — 24, Volkswagen — 29, а Audi — 30. У лідерах виявилися американські, японські та корейські бренди.

Інженери програли маркетологам

Віцепрезидент JD Power Джек Долан вважає, що зниження надійності зумовлене використанням сучасних технологій — інновації завжди впроваджуються складно. До того ж, нові технології зробили німецькі авто дорожчими, і щоб утримати ціну та зберегти прибутки, довелося знижувати витрати на розробку та використовувати дешевші компоненти й менш якісні матеріали.

На додачу, сучасні масові моделі не розраховані на тривалу експлуатацію. Берлінський дилер ретроавто Буркхард Штайнс наголошує, що зараз машини мають ресурс не більше 15-20 років. Раніше інженери закладали в них набагато більший запас міцності просто тому, що автомобілі змінювали не так часто, як у наші дні. Старовинні автомобілі з правильним доглядом можуть бути практично вічними.

За словами ексдиректора BMW Motorsport Маріо Тайссена, пів століття тому останнє слово було за інженерами, а маркетологи мали значно менше впливу. Саме тому німецькі авто радували своєю довговічністю. Проте до середини 90-х інженери програли маркетологам.

Саме тоді в гонитві за зниженням собівартості автомобільні витрати на інжиніринг були серйозно зменшені. До того ж в інженерів відбулося зміщення фокусу: член ради директорів Volkswagen Томас Ульбріх пояснив, що тепер почали більше уваги приділяти іншим аспектам — економічності й цифровим технологіям.

Крім того, в останні роки з’явився новий челендж — електрифікація. Швидке впровадження нових силових установок і неперевіреного програмного забезпечення до них також загрожує проблемами з надійністю. У цій ситуації німецькі автовиробники в рівних умовах із іншими компаніями вже не мають переваги — всім доводиться фактично починати з нуля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Три способи, які допоможуть швидко прогріти салон автомобіля взимку

Взимку багатьом водіям доводиться стикатися із проблемою тривалого прогріву салону автомобіля. Щоб скоротити час та…

16.12.2024

Названо найбільша небезпека теплого паркінгу для автомобіля

У зимовий період багато автомобілістів прагнуть знайти підземні паркування, сподіваючись уникнути турбот з очищення снігу…

16.12.2024

Оновлена ​​лінійка Tesla 2025: що очікувати від моделей

2025 року компанія Tesla, під керівництвом Ілона Маска, продовжить свою політику інновацій. Особливості та удосконалення…

16.12.2024

Як може виглядати оновлений Nissan Leaf: кардинальні зміни у дизайні та оснащенні

Новий Nissan Leaf, здається, стане справжньою сенсацією! Уявляєте, автомобіль, який ми звикли бачити як класичний…

16.12.2024

Ціни на електромобілі зрівняються з бензиновими до 2026 року

Згідно з дослідженням BloombergNEF, вартість акумуляторів для електромобілів досягла найнижчого рівня за останні сім років.…

15.12.2024

Чому водії продають автомобілі, ледь досягнувши 80 000 км пробігу

Ох, як тільки одометр підкрадається до цих злощасних 100 тисяч кілометрів, у багатьох одразу починається…

15.12.2024