Для більшості водіїв абсолютно не секрет, що стабільна робота двигуна хоча б на неодружених оборотах є більш економічною і забезпечує більш тривалу та плавну роботу силової установки. Водночас сьогодні майже в кожному другому автомобілі є функція “старт-стоп”.
Чи є ця опція змовою виробників, щоб автовласники частіше купували нові машини чи вона навпаки допоможе зберегти деякі агрегати автомобіля, сьогодні ми спробуємо розібратися. Як і з більшістю речей, з функцією старт-стоп не можна сказати, що вона корисна чи марна.
Так, дана функція авто має ряд особливостей у вигляді плюсів та мінусів, про які варто знати водіям купуючи авто з можливістю автоматичної зупинки двигуна.
Дивлячись на список вище, все здається максимально очевидним і хочеться сказати, що систему старт-стоп однозначно потрібно відключати, але чи все так просто насправді. Водночас принцип старту двигуна з даною системою може бути абсолютно різним. Наприклад, у системі від компанії Valeo використовується реверсивний генератор, який може як давати електрику, так і працювати як стартер.
У випадку з автомобілями Mazda принцип запуску зовсім інший. Так, автомобіль використовує подачу в один із циліндрів паливо-повітряної суміші без використання стартера в принципі. Водночас більшість машин використовує стандартний принцип запуску мотора з системою старт стоп.
Йдеться про стартера, який розкручує мотор за допомогою зачеплення шестерень. Природно, що під таку систему йдуть посилені стартери, але якщо звичайний автомобіль проходить приблизно через 50 000 циклів запуску/зупинки двигуна за все життя, то із системою старт-стоп ця цифра зростає до 500 000.
Водночас можливо ситуація, коли під систему старт-стоп розрахований весь автомобіль. Наприклад у KIA Sportage багато водіїв відключають цю систему, що призводить до виходу з ладу роботизованої АКПП ще до 100 000 кілометрів, а ось із системою старт-стоп тандем із двигуна та коробки може без проблем їздити і до 200 000.
Який можна підбити підсумок у світлі всього вищесказаного? Автомобілі з системою старт-стоп мають посилені та доопрацьовані деталі, які беруть участь у циклі запуску двигуна, тому на загальному ресурсі авто використання системи ніяк не позначиться, а на деяких авто система старт-стоп навпаки дозволить відстрочити дату візиту на сервіс.
Таким чином, вірити чи не вірити в “страшилки” щодо даної системи та те, як вона “вбиває” автомобіль — індивідуальний вибір кожного водія.
З настанням холодів підземні паркінги здаються ідеальним рішенням. Зручно: не треба зчищати сніг, не мерзнеш,…
В Україні не планують масово міняти всі світлофори, навіть попри оновлення державних стандартів, які наближають…
У листопаді 2024 року в Україні зареєстрували 84,6 тисячі перших реєстрацій та угод з продажу…
Нічне водіння – це зовсім інша історія, ніж їзда вдень. Машин менше, але й світла…
Національна поліція України планує ввести штрафи для водіїв, які не замінять літні шини на зимові…
Нещодавнє дослідження показало, що електромобілі у реальних умовах витрачають більше електроенергії, ніж заявлено. У середньому…
Leave a Comment