Чи можна ставити авто на ручник узимку

Час читання: < 1 хв.
0

Ручником користуватися потрібно завжди, в тому числі і взимку. Інакше псується гальмівна система – закис гальмівний механізм.

Бувають випадки, коли автомобіль не може рушити після стоянки – щось примерзло. Це може бути з двох причин, яких легко уникнути.

Перша причина – це зношений кожух гальмівного троса, куди потрапляє волога. Тоді трос примерзає і гальма виявляються затиснутими. В цьому випадку його бажано не рвати, а піддомкратити автомобіль та від’єднати троси від колодок, після чого рухатися до станції або відігрівати тросик. Але міняти його все одно доведеться – інакше у кожух знову потрапить волога. З досвіду знаю, що водії, ризикуючи спалити колодки, їдуть на автомийки та розтоплюють кригу гарячою водою чи парою.

Реклама

Друга причина – це вода на гальмівних дисках або гальмівних барабанах. Вода сюди може потрапити після проїзду великими калюжами. Якщо систему не просушити і залишити автомобіль на парковці, а температура повітря різко знизиться, то колодки змерзнуть. У цьому випадку також не бажано рухатися – можна зірвати гальмівні накладки. Рекомендую підняти підмерзле колесо і спробувати його розворушити, або налити на гальмівний супорт рідину, що містить спирт, або прогріти примерзлую область промисловим феном. До речі, ця ситуація може виникнути навіть якщо не затягувати ручник. Тому просто уникайте проїзду глибокими калюжами при температурах близько нуля. Ну, а якщо вже проїдете калюжею, то потім просушіть гальмівну систему частими пригальмовуваннями.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!