Що потрібно замінити в автомобілі з пробігом одразу після покупки

Час читання: 3 хв.
0

Більшість автовласників мріють про новий автомобіль, у якому немає жодних вад. Ідеальний салон, відсутність подряпин та потертостей, бездоганна технічна сторона та стабільна робота двигуна. Але з урахуванням нинішніх цін покупка нового авто стає нездійсненною мрією.

Оптимальний, а головне вигідний варіант – вибрати модель на вторинному ринку. Але після покупки потрібно буде відразу записатися в ліцензований сервісний центр і виконати ряд процедур. Яких саме – розповідаємо у новому матеріалі.

1. Олія в двигуні та КПП

Навіть якщо минулий власник під час продажу авто заявив, що техобслуговування проводилося зовсім недавно, не варто щиро вірити його словам. Не виключено, що людина так говорить лише заради того, щоб якнайшвидше отримати гроші.

Реклама

Потрібно розуміти, що визначити давність заміни олії неможливо. Навіть якісні масла іноді темніють через 1000 кілометрів, тому відтінок точно не може бути аргументом. Краще перестрахуватися та замінити олію – причому не тільки моторну, а й трансмісійну. Так буде надійніше.

2. Антифриз

Згодом навіть найякісніша і найдорожча рідина, що охолоджує, втрачає свої властивості. Тому якщо антифриз не замінювали вже давно, наслідки для автомобіля можуть бути дуже неприємними. Наприклад, усередині системи охолодження можуть з’явитися осередки корозії. А ще при використанні автомобільний двигун може перегрітися, а помпа – заклинити. Тому після покупки автомобіля з пробігом варто якомога раніше замінити антифриз.

3. Гальмівна рідина

Гальмівна рідина теж має певний ресурс і відповідає за нормальну роботу гальмівної системи. Тільки найвідповідальніші автовласники замінюють гальмівну рідину. Розраховувати на те, що вам пощастило, не варто. Краще відразу після покупки оновити цей розхідник.

При їзді в гальмівну рідину потрапляє повітря – воно серйозно впливає на силу стиснення рідини та зменшує температуру кипіння. Якщо у розхідник потрапляють бульбашки повітря, то ефективність усієї системи різко знижується. Тому заміна рідини ще й гарантує успішне гальмування у будь-якій ситуації.

4. Усі фільтри

Разом з мастилами варто замінити і всі фільтри, які є в автомобілі. Насамперед варто замінити повітряний, масляний та паливний фільтри. Не буде зайвим зробити заміну салонного – особливо якщо в автомобілі є сторонні запахи.

5. Ремінь чи ланцюг ГРМ

Одна з ключових складових будь-якого двигуна – це ремінь чи ланцюг ГРМ. Після покупки автомобіля з пробігом перевірити стан цієї деталі слід насамперед. Якщо по ній видно, що термін служби дуже великий, краще не ризикувати і замінити ланцюг/ремінь на новий. Оскільки обрив або розтяг ременя або ланцюга здатний привести до погнутих клапанів і стати причиною дорогого ремонту двигуна.

6. Свічки

Точно не варто економити та відмовлятися від заміни свічок запалювання. Якщо у вас є якісь сумніви щодо недавньої заміни свічок, їх краще замінити разом із рештою розхідників. Результат процедури буде видно відразу. Двигун запускатиметься краще, витрата палива знизиться, а динаміка автомобіля покращиться в рази. Він бадьоріше розганятиметься.

7. Гальмівні колодки

Ще один витратний матеріал, ресурс якого швидко добігає кінця, – це гальмівні колодки. Залежно від виробника вони можуть служити і 10 000, і 20 0000, і 40 000 км. Щоб не ризикувати в холодну пору року, старі колодки краще замінити на коло. Коштують вони недорого, тому один раз на таку процедуру можна витратити.

8. Акумулятор

Уживані автомобілі дуже часто виставляють на продаж зі втомленими акумуляторами. Якщо ви не хочете одного чудового морозного дня раптом зрозуміти, що двигун не запускається і вам доведеться добиратися до роботи на громадському транспорті, замініть акумулятор на новий. Також не буде зайвим перевірити всі датчики та запобіжники на можливе окислення. Розмірковуючи про заміну акумулятора, пам’ятайте, що їхня середня тривалість служби зазвичай становить близько трьох років.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!