Статті

ТОП-7 популярних міфів про експлуатацію автомобіля

Share

Серед водіїв є багато стійких упереджень щодо правильної експлуатації автомобілів. Дуже часто такі міфи не лише неспроможні, а й можуть завдати шкоди транспортному засобу. 

За словами експерта, один із найпоширеніших міфів — це впевненість у тому, що олію в двигуні можна міняти нечасто , а лише доливати її в міру витрати. Робити так не можна, тому що в процесі експлуатації олія втрачає всі свої властивості і її потрібно міняти. Ще один міф полягає в тому, що на світлофорах і під час короткострокових зупинок потрібно включати нейтральне положення автоматичної трансмісії . Цього робити не потрібно, оскільки це лише підвищує навантаження на вузол.

Дуже часто водії вважають, що автомобілі можуть проїхати досить велику відстань з індикатором низького рівня палива, що горить , на приладовій панелі. Насправді це не завжди так. Справа в тому, що бортовий комп’ютер дуже неточний у передбачанні запасу ходу в такому випадку, і є шанс зупинитись прямо на дорозі.

Досить часто автомобілісти стверджують, що електрокари небезпечні для здоров’я водія та пасажирів, оскільки формують електромагнітне поле. Це не так. Насправді опромінення від телевізора може бути навіть більшим, ніж від електрокара, зазначив експерт. Також прийнято вважати, що машини білого кольору рідше потрапляють у ДТП, ніж чорні. Є думка, що білий автомобіль яскравіший і помітніший за чорний . Однак у більшості сучасних машин є ходові вогні, в тому числі світлодіодні, тому темну машину так само добре видно, як і світлу.

Не без допомоги страховиків з’явився міф про те, що жінки акуратніші і уважніші водії , ніж чоловіки. Насправді таке упередження — це лише особливість статистичної вибірки. Чоловіків водіїв у Росії все ще більше, ніж жінок, тому й існує статистичний перекіс у бік їхньої аварійності.

У середовищі автолюбителів із СРСР є думка, що для очищення паливної системи від бруду, який потрапив у систему разом із бензином, потрібно залити в бак літр авіаційної гасу . Нібито він розчиняє чужорідні речовини та домішки. Так робити не можна, тому що можна «спалити» всю паливну систему. Куди небезпечніший міф полягає в тому, що при ДТП краще вилетіти з машини через лобове скло, тому в автомобілях без подушок безпеки краще не пристібатися. Це помилка. Усі пункти правил дорожнього руху «написані кров’ю», і, якщо написано, що потрібно пристебнутись для безпеки, то треба це зробити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: міфи

Останні записи

Skoda планує відновити модель Yeti на ринку

Ген. директор компанії Skoda, Клаус Зеллмер, висловив свою підтримку ідеї поновлення виробництва моделі Skoda Yeti.…

10.12.2024

Незважаючи на покращення надійності, електромобілі поки не перевершують машини з ДВЗ

Виробники електромобілів і плагін-гібридів все ще мають певні проблеми з надійністю своїх авто, хоча вони…

10.12.2024

Audi Q7 наступного покоління отримає помітно оновлений зовнішній вигляд (ФОТО)

Компанія Audi готує кросовер Q7 наступного покоління, який кардинально відрізнятиметься на вигляд від нинішньої моделі. Незалежні дизайнери вже підготували…

10.12.2024

Водіям пояснили, чи можливий штраф за забруднене авто взимку

Сьогодні за брудні номерні знаки автомобіля можна отримати штраф у розмірі 1190 гривень. У деяких…

10.12.2024

Експерти розповіли про відмінності між бензином А-95 та А-98

На заправках водіям часто доводиться обирати між бензином А-95 та А-98. Основна відмінність між ними…

10.12.2024

Фінські інженери розробляють шини, які будуть розумнішими за деякі автомобілі

Компанія Nokian Tyres із Фінляндії пообіцяла до 2035 року випустити розумні шини, які змінюватимуться залежно…

10.12.2024