Статті

ТОП-7 популярних міфів про експлуатацію автомобіля

Share

Серед водіїв є багато стійких упереджень щодо правильної експлуатації автомобілів. Дуже часто такі міфи не лише неспроможні, а й можуть завдати шкоди транспортному засобу. 

За словами експерта, один із найпоширеніших міфів — це впевненість у тому, що олію в двигуні можна міняти нечасто , а лише доливати її в міру витрати. Робити так не можна, тому що в процесі експлуатації олія втрачає всі свої властивості і її потрібно міняти. Ще один міф полягає в тому, що на світлофорах і під час короткострокових зупинок потрібно включати нейтральне положення автоматичної трансмісії . Цього робити не потрібно, оскільки це лише підвищує навантаження на вузол.

Дуже часто водії вважають, що автомобілі можуть проїхати досить велику відстань з індикатором низького рівня палива, що горить , на приладовій панелі. Насправді це не завжди так. Справа в тому, що бортовий комп’ютер дуже неточний у передбачанні запасу ходу в такому випадку, і є шанс зупинитись прямо на дорозі.

Досить часто автомобілісти стверджують, що електрокари небезпечні для здоров’я водія та пасажирів, оскільки формують електромагнітне поле. Це не так. Насправді опромінення від телевізора може бути навіть більшим, ніж від електрокара, зазначив експерт. Також прийнято вважати, що машини білого кольору рідше потрапляють у ДТП, ніж чорні. Є думка, що білий автомобіль яскравіший і помітніший за чорний . Однак у більшості сучасних машин є ходові вогні, в тому числі світлодіодні, тому темну машину так само добре видно, як і світлу.

Не без допомоги страховиків з’явився міф про те, що жінки акуратніші і уважніші водії , ніж чоловіки. Насправді таке упередження — це лише особливість статистичної вибірки. Чоловіків водіїв у Росії все ще більше, ніж жінок, тому й існує статистичний перекіс у бік їхньої аварійності.

У середовищі автолюбителів із СРСР є думка, що для очищення паливної системи від бруду, який потрапив у систему разом із бензином, потрібно залити в бак літр авіаційної гасу . Нібито він розчиняє чужорідні речовини та домішки. Так робити не можна, тому що можна «спалити» всю паливну систему. Куди небезпечніший міф полягає в тому, що при ДТП краще вилетіти з машини через лобове скло, тому в автомобілях без подушок безпеки краще не пристібатися. Це помилка. Усі пункти правил дорожнього руху «написані кров’ю», і, якщо написано, що потрібно пристебнутись для безпеки, то треба це зробити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: міфи

Останні записи

Hyundai визнали, що сенсорні екрани не подобаються користувачам

Hyundai визнав, що клієнтів стали бісити сенсорні екрани. Північноамериканський центр дизайну Hyundai (HDNA) влаштував день…

10.11.2024

Дизайнер представив сучасний римейк легендарного Volvo 240

Volvo завжди був брендом, що є синонімом безпеки та скандинавського дизайну. Компанія довгий час балансувала…

10.11.2024

Новий бюджетний позашляховик Toyota матиме ціну RAV4 та стильний дизайн

До прем'єри готується новий недорогий позашляховик Toyota Land Cruiser FJ, і вже є деяка інформація…

10.11.2024

Porsche порадила не їздити на спорткарах через ризик відриву коліс

Porsche порадила не їздити на спорткарах через ризик відриву коліс. Північноамериканський офіс марки виявив проблему…

10.11.2024

ТОП-5 найлегших електрокарів: від класики до сучасних інновацій

Електричні автомобілі часто асоціюються з громіздкими батареями та великими розмірами, але є й моделі, що…

10.11.2024

Названо головну небезпеку незамерзайок на метанолі

Незамерзаючі рідини на метанолі, які часто продаються вздовж доріг, можуть бути небезпечними для здоров'я. Що…

10.11.2024