Статті

Як не потрапити в ДТП у ожеледицю: поради професійних гонщиків

Share

В Україні настала зима, а це означає, що питання “слизької” їзди буде актуальним протягом найближчих декількох місяців. У зв’язку з цим досвідчені водії в особі українських автоспортсменів вирішили дати кілька порад новачкам щодо особливостей водіння у зимовий період.

Про це розповіли у сюжеті “ДжеДАІ” на телеканалі “2+2”.

За словами автоспортсменів, які мають дуже багатий досвід “екстремального” водіння, є кілька важливих правил для водіння слизькою дорогою. Вони можуть урятувати життя.

У таких погодних умовах обов’язково потрібно зменшити швидкість та збільшити дистанцію. Гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується.

Насамперед ми повинні зрозуміти, що коефіцієнт зчеплення покришок з дорожнім покриттям набагато гірший. Тому гальмівний шлях буде довшим“, – каже автоспортсмен Андрій Яроменко.

При цьому часто навіть досвідчені водії не справляються з водінням на ожеледиці. Це пов’язано з тим, що не всі до кінця розуміють, як долати слизькі ділянки дороги.

Сьогодні в Україні система підготовки до складання іспиту на права водія така, що у майбутніх автомобілістів дуже мало практики. Також часто буває так, що знання інструкторів залишають бажати кращого.

За словами гонщиків, однією з головних помилок “слизької” їзди є “газування” на поворотах.

Багато хто влітку їздить неправильно, але коли асфальт сухий та чистий, він прощає ці помилки. І люди думають, що це правильно, а потім, коли випадає сніг чи дощ, починаються проблеми“, – розповів автоспортсмен Сергій Гусєв.

Крім цього, не варто забувати і про пішоходів, які теж нерідко створюють загрози аварії. Вони можуть переходити дорогу у недозволених місцях. Вдень їх можна легко побачити, якщо ви є досить уважними і ніщо не закриває вам огляд. Але у темний час доби із цим можуть бути проблеми. В умовах ожеледиці вчасно загальмувати часто буває просто неможливо.

За інформацією правоохоронців, в Україні за 10 місяців 2021 року сталося 154 тисячі ДТП, а взимку ця цифра лише збільшуватиметься. Однією із причин зимових аварій поліцейські називають небажання водіїв міняти шини на зимові.

У правилах дорожнього руху відсутня норма, яка б зобов’язувала водіїв та власників транспортного засобу замінити гуму. Є лише рекомендація, за яку фактично немає відповідальності у разі невиконання“, – зазначив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

В Україні змінять правила перевезення тварин: штрафи стануть жорсткішими

Міністерство розвитку громад та територій підготувало проєкт нової постанови Кабінету Міністрів, яка передбачає посилення правил…

20.04.2025

У Японії помітили гібридну версію Toyota Land Cruiser 300

Близько двох тижнів тому в мережі з’явилися фото нових версій Toyota Land Cruiser 300, підготовлених…

20.04.2025

В Україні очікується здешевлення пального: що варто знати водіям

У разі досягнення перемир’я на Чорному морі, структура імпорту пального в Україну може зазнати суттєвих…

19.04.2025

5 універсалів, які ви могли б не помітити, але вони варті уваги

Універсал спочатку створювався як автомобіль для перевезення людей і вантажів, і тому розробники намагалися зробити…

19.04.2025

Tesla без пояснення причин відклала запуск виробництва доступної версії Model Y

Tesla вирішила відкласти запуск виробництва доступніших електромобілів, включаючи здешевлену версію Model Y під кодовою назвою…

19.04.2025

Заміна водійських прав: у кого залишилося лише 10 днів

В Україні водійське посвідчення зазвичай дійсне протягом 30 років, тож багато водіїв просто забувають про…

19.04.2025