Одне з наболілих питань для водіїв — де заправляти автомобіль. Вибрати дорожчу АЗС чи не переплачувати за бренд — обійтися тією, що поряд з будинком або за кілька кілометрів від нього?
На дорогах України бувають різного калібру заправки. Така різноманітність спонукає автовласників шукати найкраще місце для свого «залізного коня». Ми вивели 6 критеріїв, на які варто звертати увагу перед тим, як заливати пальне на конкретній АЗС.
Мережеві заправки відносно дорожать якістю пального, що реалізується, і не заливають клієнтам «бодягу». До того ж за нормами ПММ часто стежать органи контролю, проводяться лабораторні дослідження. Іменні заправки переживають за свою репутацію і не хочуть звучати у гучних скандалах. За даними Інституту споживчих експертиз, українці можуть довіряти:
Однак у дослідженнях брала участь обмежена кількість АЗС, не у всіх знайомих компаніях проводили ревізію.
Об’їжджайте стороною АЗС, що застрягли в минулому столітті — зі старим обладнанням, брудною територією, відсутністю презентабельної вивіски та освітлення. Навіть якщо вам пощастить, і в резервауарх виявиться нормальний ПММ, у самому сховищі може не дотримуватися регламент очищення. Чим це загрожує? На дні ємності залишається іржа, механічні домішки, осад, які зрештою потраплять до вас у бак.
А ще вночі на малоосвітленій території небезпечно — можна зустріти шахраїв.
Великі мережі часто ставлять трохи вищу ціну на пальне, що зумовлюється рівнем сервісу. Коливання можуть бути 0,5–1 грн і на загальному фоні незначні. Але іноді це не привід відмовлятися від послуги на шкоду характеристикам нафтопродукту. Оскільки ця ціна відіб’ється на терміні служби транспортного засобу та ваших нервах.
Якщо ж ви бачите знижений прайс на 3-5 грн — біжіть із цієї АЗС. Швидше за все це пастка від одноденних АЗС. Компанія може бути нелегальною або продавати пальне низької якості.
За межами міста можна сплутати АЗС відомого оператора з «фальшивою» — оформленою у фірмовому стилі, але яка не працює під брендом. Якщо візуально двійника не відрізнити, відчути різницю ви точно зможете за рівнем сервісу, корпоративним стилем, оскільки в мережі дії персоналу уніфіковані. Щоб не залишитись з порожнім баком, купуйте невелику кількість пального, якої вистачить, щоб протягнути до цивілізованої АЗС. До речі, є один лайфхак викриття таких шахраїв — запропонувати касиру картку лояльності. На таких АЗС у драйвера її просто не приймуть.
АЗС — це не тільки ввічливий персонал та бензин, це ще місце для відпочинку водія та пасажирів. Тому дивіться ще й на розвиненість інфраструктури, яка дозволила б зручно залишити машину на паркувальному місці, скористатися чистим туалетом, перекусити у затишному кафе, купити воду та горішки в магазині. Перевагою стане наявність на території точки з контролем тиску та підкачування шин, безкоштовний WI-FI. Все це здається дрібницями, але лише до того моменту, коли це реально стане необхідним.
З нежиттєво важливого, але фінансово приємного — непогано заїжджати на АЗС, де працює система лояльності для клієнта. Тобто водій, заправляючись на станціях, може отримувати бонуси у вигляді знижки.
Експерт зауважила, що кондиціонер в автомобілі краще використовувати лише при позитивних температурах, адже в холодну…
Ген. директор компанії Skoda, Клаус Зеллмер, висловив свою підтримку ідеї поновлення виробництва моделі Skoda Yeti.…
Виробники електромобілів і плагін-гібридів все ще мають певні проблеми з надійністю своїх авто, хоча вони…
Компанія Audi готує кросовер Q7 наступного покоління, який кардинально відрізнятиметься на вигляд від нинішньої моделі. Незалежні дизайнери вже підготували…
Сьогодні за брудні номерні знаки автомобіля можна отримати штраф у розмірі 1190 гривень. У деяких…
На заправках водіям часто доводиться обирати між бензином А-95 та А-98. Основна відмінність між ними…
Leave a Comment