Дизель чи бензин – що краще вибрати?

0
8042

Перш ніж купувати автомобіль, майбутній власник повинен визначити, який двигун для нього буде кращим – бензиновий чи дизельний. У кожного з них є переваги, що суттєво ускладнює процес вибору. Що можуть сказати професіонали?

Динаміка

Насамперед необхідно звернути увагу на характеристики двигунів, заявлених виробниками. Справа в тому, що дизель може забезпечити великий момент, що крутить, в той час як його максимальна потужність буде знижена. Це з наявністю певних особливостей у дизельного мотора. Не можна не звернути увагу на те, що при однаковому обсязі двигунів дизельний дозволяє знизити витрату палива на 20%. Таким чином, водій може заощадити на заправці.

Ремонтопридатність та основні вимоги

Насправді вдалося з’ясувати, що дизельні двигуни надійніші. У них набагато більше вимог до якості палива, що позитивно позначається на терміні, протягом якого експлуатуються багато вузлів і механізмів.

У той же час у дизельного двигуна спостерігається істотний недолік, що полягає у досить складному пристрої. У зв’язку з цим всі ремонтні роботи можуть проводити лише в спеціалізованих автосервісах, а ціни на комплектуючі будуть досить високими.

Водії, які віддають перевагу дизелю, також виділяють особливість експлуатації авто в зимовий період. Коли температурний режим опускається нижче -15 градусів, можна використовувати лише зимовий вид палива. «Літній» варіант за таких умов починає густіти, поступово перетворюючись на желе. Також можуть виникати складності із запуском мотора у сильні морози.

Вплив двигуна на комфорт

Якщо порівнювати вагу дизельних та бензинових автомобілів, можна з’ясувати, що перший варіант важчий, через що розподіл ваги йде за певною схемою. Водіям-початківцям необхідно бути готовими до того, що дизельне авто менш маневрене.
Рівень шуму є досить важливим чинником. Дизельний мотор більш галасливий, але цей недолік може бути згладжений наявністю якісної шумоізоляції в автомобілі. Однак власникам автомобілів “подешевше” потрібно бути готовим до того, що зайвий шум буде спостерігатися при кожній експлуатації.

Зараз читають  Більшість водіїв не знає про призначення кнопок в авто

Якщо говорити про вартість, можна відзначити, що вартість бензинових машин є нижчою. Це стосується і технічного обслуговування, оскільки ремонтні роботи, і необхідні запчастини доступні за низькими цінами.

Рівень екологічності

Ще 10 років тому визначити дизельний автомобіль можна було через те, що з його вихлопної труби виходить чорний дим. Нині подібне явище є рідкістю. Сучасні виробники авто доклали всіх зусиль, щоб показник шкідливих речовин був знижений, завдяки чому рівень екологічності дизеля серйозно зріс.

Основні переваги різних двигунів

Виходячи з отриманої інформації, можна виділити низку переваг дизельного двигуна:

  • мінімальна витрата палива;
  • надійність;
  • наявність великого запасу ходу.

У той час, як до плюсів бензинових автомобілів можна віднести:

  • мінімум вимог до якості палива;
  • високий показник потужності та швидкості, що розвивається;
  • доступність обслуговування.

Таким чином, плюси одного виду двигуна одночасно мінусами іншого. Автолюбитель повинен проаналізувати всі отримані відомості, власні можливості та можливості. Необхідно враховувати і той факт, що кожен виробник намагається мінімізувати недоліки, через що не можна з упевненістю сказати, яке авто буде краще.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.