Багато водіїв, як новачки, так і професіонали, не знають різниці між трьома типами автомобілів: позашляховик, кросовер і паркетник. Між цими трьома машинами велика різниця, тому потрібно розібратися.
Ще років 30 тому не існувало таких понять як кросовер і паркетник. Були тільки позашляховики – величезні машини, здатні проїхати навіть у дрімучому лісі. Ці машини виділяються в місті своїм грізним зовнішнім виглядом.
1. Великий і високий кузов. У такій машині легко помістяться 7 осіб.
2. Потужний двигун. Позашляховики оснащують двигунами від 3 літрів. Така машина здатна нести велику вагу і виїхати з будь-якого місця.
3. Рамна конструкція. Головна відмінна риса позашляховика. Саме на раму вішається кузов, робиться це для жорсткості і витримування великих навантажень.
4. Повний привід. Найчастіше він постійний, але буває і такий, що підключається.
5. Високий кліренс. У позашляховиках він починається від 220 мм.
6. Пневмопідвіска. Вона дозволяє підняти машину ще вище, до 350 мм.
7. Посилена підвіска. Міцні амортизатори і їх кріплення дозволять вибратися з будь-якої ситуації.
8. Обвіси. На позашляховику дуже часто розміщені лебідки, кенгурятник, прожектор або металеві бампери з гаками.
Ці автомобілі призначені для проїзду по ріллі, лісі, болота, пісках. У місті такий автомобіль не потрібен, адже він не зможе реалізувати свій потенціал. Прикладами позашляховиків є Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruser, Hummer.
Наступною машиною по прохідності йде кросовер. Він об’єднує в собі риси хетчбека, універсала і позашляховика. У порівнянні зі звичайними легковими автомобілями, кросовер володіє підвищеною прохідністю.
1. Не на стільки великий кузов. Цей автомобіль не такий великий і монструозний як позашляховик, і, в основному, п’ятимісний.
2. Двигун – від 2,0 до 3,5. Кросовер просто не має сенсу оснащувати потужним величезним мотором, адже ця машина не проїде там, де позашляховик.
3. Практично завжди відсутня рамна конструкція.
4. Повний привід є, але частіше за все підключається через муфту. Якщо довго їздити по бездоріжжю, вона може перегрітися і відключитися.
5. Невисокий кліренс, зазвичай 165-190 мм. Відмінно впорається зі сніговими дворами і бордюрами.
6. Підвіска. У кросовера вона сильніша, ніж у звичайного хетчбека, але в ньому немає пневматики і посилених пружин. Цей автомобіль здатний проїхати по помірному бездоріжжі, засніжених дорогах. Яскравими прикладами є KIA Sportage, Hyundai Tucson, Renault Duster, Volkswagen Tiguan.
Це компактні автомобілі, які мають повний привід. На відміну від кросоверів і позашляховиків, цей тип машин розрахований тільки для їзди по місту.
1. Кузов. У паркетників найкомпактніший кузов з усіх трьох типів машин.
2. Двигун. Оснащуються ці машини звичайними двигунами, об’ємом до 2,0 літрів.
3. Номінальний повний привід. Якщо на кросовері ще можливо проїхати по бездоріжжю, то на цьому повному приводі можна тільки із замету вилізти.
4. Кліренс від 160 до 180 мм.
5. Звичайна підвіска. Така ставиться на седани і хетчбеки. По суті, паркетник – звичайний великий хетчбек. Його стихія місто, але і по грунтовій дорозі до дачі привезти теж зможе. Яскравими прикладами є Ford Ecosport, Hyundai Creta, Toyota CH-R, Nissan JUKE.
BMW M3 готується до повернення у сьомому поколінні, пропонуючи вибір між класичним рядним шестициліндровим двигуном…
Шини псуються не тільки від їзди, а й від того, як їх зберігати. Якщо зробити…
Електричний Kia EV6, який встиг за недовге життя здобути купу нагород, у тому числі стати…
Безалкогольне пиво здається таким безневинним, правда? Але якщо ви плануєте сісти за кермо, то краще…
До номінації «Легковий автомобіль року» цього року включили азіатські моделі Honda Civic Hybrid, Kia K4…
На дорогах країни бувають не найякісніші ділянки, які можуть призвести до пошкодження покришок. Більшу шкоду…
Leave a Comment