Влітку багато хто залишає свої машини на парковках на час відпустки. Через пару тижнів автомобіль, що простояв весь цей час на сонці, може видати помилку check engine. Що це означає і яка поломка може статися в моторі, якщо автомобіль нікуди не їздив, а просто стояв? У цьому питанні розібралися експерти сайту aif.ru.
Довгі простої шкідливі для будь-яких транспортних засобів, в тому числі і нових. За час, проведений без руху, металеві частини втрачають мастило, яка йде в накопичувальні резервуари внизу двигуна або коробки передач. Також влітку різниця температур вдень і вночі може бути істотною, через це відбувається активне випадання роси не тільки зовні кузова, але і всередині технічних вузлів. Тому позбавлені масла деталі при контакті з водою можуть почати окислюватися.
Але найгірше переносять простої автомобілі з пробігом, у яких в двигуні давно накопичилися вікові відкладення. Паливна система і масляні канали встигли забитися брудом, яка при локальних перегревах перетворюється в тверду кірку. Вона призводить до звуження зазорів і негативно впливає на пропускну здатність патрубків і каналів. Часто відкладення накопичуються на стінках камер згоряння, на верхніх поверхнях поршнів, на клапанах. Коли автовласник повернеться з відпустки, він помітить, що двигун почав тремтіти при запуску. Причиною тому пропуск запалювання, тобто створюється ситуація, коли незгоріле паливо викидається в вихлопну систему. Діагностична система видає помилку.
Через простій мастило починають втрачати і гидрокомпенсатори клапанів. Поки механізм ГРМ не отримає нову порцію масла, він буде видавати насторожуючі звуки. Іноді в міру прогрівання несправність на час йде, але з’являється знову, коли автомобіль виявляється в аналогічній ситуації.
Під час довгого простою активуються окисні процеси, закисають клапани в розігрітих сідлах. Якщо машина провела без руху із забрудненим мотором не місяць, а пару років, то при першому пуску стартер іноді навіть не в змозі провернути колінвал через те, що клапани закисли. Доводиться розбирати механізм ГРМ і знімати головку, щоб вичистити скупчилися відкладення. За пару тижнів, звичайно, такого не станеться. Але штатна робота клапана порушиться і почнуться перебої з запалюванням. Якщо налиплу бруд не прибрати, то проблема нікуди не дінеться, система може закиснути повторно.
Якщо бруд збереться всередині форсунок, тоді двигун теж буде трястися. Причина тому – неякісний бензин. При жаркій погоді він виділяє добавки, які осідають і забивають розпилювач. Щоб уникнути цих проблем, двигун потрібен час від часу чистити. Зокрема, форсунки варто перевіряти через кожні 60 тисяч кілометрів пробігу. У сервісних центрах є спеціальні стенди для їх ультразвукового очищення.
Але найкраще постійно користуватися якісним бензином з миючими присадками, які поступово видаляють бруд з форсунок, чистять клапани і систему харчування в цілому.
Не так давно в Верховній Раді з'явився законопроєкт, який має на меті зробити покарання за…
Коли потрапляєш у туман, просто нічого не видно. Відчуття таке, ніби ти їдеш у молоці,…
Багато автовласників, отримуючи при порушенні правил нечіткі знімки з дорожніх камер, помилково вважають, що вони…
Зараз, коли ціни на бензин просто зашкалюють, а грошей у багатьох не вистачає, на ринку…
BMW M3 готується до повернення у сьомому поколінні, пропонуючи вибір між класичним рядним шестициліндровим двигуном…
Шини псуються не тільки від їзди, а й від того, як їх зберігати. Якщо зробити…
Leave a Comment