Розмірна манера їзди, крім очевидної переваги у вигляді економії палива, має свої недоліки. Про те, чому небезпечний для автомобіля так званий “овочевий” ритм їзди, розповіли експерти.
Що ще варто знати
За словами фахівців, хоч сучасні мотори і здатні працювати ефективно на низьких оборотах, дозволяючи заощаджувати паливо, регулярна їзда у спокійному темпі негативно впливає на стан автомобіля.
По-перше, якщо двигун працює на низьких оборотах, то знижується ефективність роботи масляного насоса, що, у свою чергу, призводить до уповільнення прокачування технічної рідини.
По-друге, при повільному русі акумулятор автомобіля не встигає повністю зарядитись. На окрему увагу в такій ситуації, за словами експертів, заслуговують автомобілі з турбомоторами.
«Низькі обороти силового агрегату впливають і стан турбонаддува. Якщо рухатися на низькій швидкості, система регулювання компресора перестане працювати, а турбіна може відключитися в аварійному режимі. Щоб відновити працездатність системи, доведеться використовувати спеціальні хімічні розчини для зняття нагару, окису з турбіни та інших механізмів», – пояснили експерти.
У той же час, крім паливної енергоефективності, повільна їзда має й інші переваги. Зокрема, фахівці кажуть, що така їзда дозволяє зберегти ресурс двигуна та гальмівної системи, оскільки за агресивного стилю водіння навантаження на автомобіль зростає.