Багато сучасних автомобілях встановлюються досить передові опції. При цьому не всі вони абсолютно безпечні для використання. До таких належать система старт-стоп. Вона призначена для економії палива, однак часто може стати причиною виникнення аварійних ситуацій. Експерти із СТО у розмові з журналістами розповів, як це відбувається.
Принцип роботи системи старт-стоп досить простий. Під час недовгих зупинок у пробках автомобіль глушить двигун, щоб не даремно витрачати паливо, коли водій відпускає педаль гальма, система знову запускає мотор.
Не секрет, що аварійні ситуації часто з’являються в ті моменти, коли потрібно терміново збільшити швидкість, щоб проскочити перехрестя. При цьому, якщо система старт-стоп заглушила двигун, різко стартувати не вдасться. Їй потрібен час близько півтори секунди, щоб запустити двигун, як правило, цього часу якраз і не вистачає, щоб швидко проскочити через перехрестя, що призводить до зіткнення з іншими автомобілями.
У цієї системи є й інший мінус – вона сильно знижує ресурс мотора, тому що при кожному запуску та вимкненні ДВЗ виникає навантаження на деталі самого двигуна і на стартер. При цьому експерт зазначив, що економія палива, особливо на двигунах з малим об’ємом, у цьому випадку досить не суттєва і може становити до 3%, тому більшість водіїв воліють відключати подібну функцію, щоб не потрапляти у небезпечні ситуації на дорогах.
Кілька власників Tesla Cybertruck повідомили про небезпечні випадки, коли металеві панелі кузова відривалися під час…
Представницький седан Mercedes-Benz S-Class наступного року очікує на велике оновлення. Про це повідомив сам німецький…
Експерти TopSpeed назвали 10 найнадійніших автомобілів, здатних без проблем проїхати понад 320 тис. км. Хто…
На заході Tech Days у Ландсхуті марка BMW поділилася першими подробицями щодо розробки нових електричних…
Шанхайське видання Leixing Pindao склало рейтинг електромобілів за швидкістю зарядки, протестувавши 26 моделей із пробігом…
BMW представила прототип Vision Vehicle із передовою системою управління Heart of Joy, яку компанія вважає…
Leave a Comment