Статті

Скручений пробіг автомобілів: стало відомо про ситуацію в Україні

Share

Не секрет, що в Україні велика кількість вживаних автомобілів, які виставляють на продаж, мають скручений пробіг одометра. Сьогодні ми розповімо докладніше про це шахрайство, а також про те, як на нього не потрапити.

У 2020 році експерти проекту “Перевірені авто” сайту Auto.Ria перевірили 400 000 автомобілів, що знаходилися у продажу в Україні, і дійшли висновку, що майже 40% з них мають скручений пробіг. Перевірку проводили за 16 видами, у тому числі юридичну, технічну, за офіційними реєстрами (у тому числі закордонними).

Найчастіше пробіг скручують на 20-50 тисяч кілометрів. Але є й антирекорди. Так, у Skoda Octavia 2014 випуску пробіг скрутили на 685 тис. км, а у Toyota Camry 2013 випуску – на 854 тис. км.

Безневинні на перший погляд дії призводять до того, що покупці іноді дуже переплачують за автомобілі. Тобто продавці просто дурять покупців на гроші.

За даними німецької організації ADAC, у Німеччині пробіг скручено у кожного третього автомобіля, який виставляють на продаж. А ціни загалом завищені на 3000 євро.

І хоча у навмисному скручуванні пробігу перед продажем автомобіля є явні ознаки шахрайства, в Україні закон за це не карає. Хоча було кілька спроб запровадити у нашій країні адміністративну та кримінальну відповідальність за таке правопорушення.

У 2016 році в Україні хотіли запровадити кримінальну відповідальність за навмисну ​​зміну показань одометра автомобіля. Голова ВААІД Олег Назаренко виступав за те, щоби за таке порушення позбавляти волі. Але ця ідея не пройшла.

У 2020 році у Верховній Раді зареєстровали законопроєкт №4039, який передбачає адміністративне та кримінальне покарання за втручання у роботу одометра. Штраф у розмірі від 3400 до 34 000 грн. При реєстрації ТЗ має бути вказано його пробіг, тобто показання одометра.

Законопроєкт №4039 досі перебуває на розгляді у профільному парламентському комітеті. Народні депутати його не розглянули навіть у першому читанні.

У листопаді 2023 року Верховній Раді зареєстровали ще один законопроєкт, який передбачає запровадження штрафів за скручений пробіг автомобілів. Це законопроєкт №10216. Він передбачає за фальсифікацію пробігу вживаних автомобілів, що виявлено при перереєстрації ТЗ, штраф у розмірі від 8500 до 17000 гривень, а при повторному правопорушенні протягом одного року – від 17000 до 34000 гривень. Але цей документ народні депутати також ще не розглядали.

Як дізнатися, що одометр скручений?

Приблизно визначити реальний пробіг автомобіля можна за непрямими ознаками: зношування салону, гальм, лобового скла, лакофарбового покриття капота і переднього бампера, педалей. Тобто показання одометра мають відповідати зносу салону, вузлів, елементів. Зношені ручки перемикання передач та затерті сидіння свідчать про великий пробіг.

 

Про те, чи скручений одометр, можна дізнатися за допомогою експертної оцінки та комп’ютерної діагностики. Але не потрібно переоцінювати можливості комп’ютерної діагностики. Рекомендуємо звернути увагу на накладні про проходження ТО або сервісну книжку (щоправда, сервісну книжку можуть можуть підробити, врахуйте).

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Поради

Останні записи

Toyota представила компактний кросовер Urban Cruiser для Європи (ФОТО)

Toyota показала європейцям компактний електрокросовер Urban Cruiser. Це черговий Cruiser у лінійці Toyota — назву…

13.12.2024

Експерти пояснили, чому варто продавати авто з пробігом 150 000 км

Багато автовласників вважають, що як тільки показання на одометрі досягають 150 тисяч кілометрів, слід задуматися…

13.12.2024

Kia Seltos нового покоління отримає кардинальні зміни у зовнішньому вигляді

Нещодавно у Південній Кореї стартували перші тести нового покоління кросовера Kia Seltos. Автомобіль, добре відомий…

13.12.2024

7 ознак, за якими можна відрізнити перекупа від справжнього власника авто

При купівлі старого автомобіля багато хто воліє угоди з власниками. Власники краще знайомі з історією…

13.12.2024

Водіям пояснили, чому важливо правильно накачувати шини взимку

Взимку особливу важливість має показник тиску в покришках, оскільки це впливає на безпеку на засніжених…

13.12.2024

Що ховається під камуфляжем нового Toyota RAV4

Toyota розпочала довгоочікувані тести нового покоління кросовера RAV4. Машину вже кілька разів вдалося підловити під…

13.12.2024