Чи можна пити безалкогольне пиво перед тим, як сідати за кермо

Час читання: 2 хв.
0

У літню спеку, втомившись за кермом і зупинившись по дорозі передихнути десь біля вуличного кафе, торгового кіоску чи супермаркету, важко втриматися від спокуси купити попити не просто води, мінералки чи солодкого газування, а саме добре охолодженого пінного.

Але, зрозуміло, лише безвідповідальна людина дозволить собі алкоголь навіть із малим вмістом спирту, відповідаючи за своє МС, пасажирів та учасників дорожнього руху. А як щодо пива безалкогольного? Такого, де на етикетках зображена цифра 0?! Більшість за кермом його із чистою совістю вживає.

Чи є у «нульовому» пиві градус?

Так, є, як і у всіх безалкогольних напоях бродіння – тих же кефірі чи квасі. Так у квасі допустимо вміст спирту до 1,2% про. Якщо уважно вивчати етикетки, то частка алкоголю вказана абсолютно для всіх марок безалкогольного пива.

Реклама

Але справа в тому, що така мала доза не робить небажаного при водінні автомобільного впливу на організм – людини не охоплює сонливість, він не втрачає координацію рухів, увага його не розсіюється. Єдина ознака, що вказує на те, що ви випили пивка – характерний запах, який ні з чим не переплутати, і тим більше його вчуть інспектори ДІБДР.

Тож пити чи не пити «нульове» пиво за кермом?

Оскільки безалкогольне пиво не змінює свідомості людини, тобто не впливає негативно на манеру водіння машини, всі питання впираються в способи визначення п’яних, що управляють ТЗ. А способи – це, по-перше, візуальний огляд інспектором ДПС, по-друге – проходження алкотестера, який, до речі, неодмінно покаже проміле навіть якщо водій прийняв 20 крапель спиртової настойки валеріани.

За законодавством РФ, для водія, керуючого ТЗ, у крові допустимо вміст алкоголю до 0,16 мг/л. Співробітник дорожньо-патрульної служби розповів про експеримент із безалкогольним пивом у зв’язку із зазначеним обмеженням.

Суть проведеного експерименту

Декілька людей випили по баночці 0,5л «нульового» пива, після чого всім їм запропонували одразу дихнути в трубку алкотестера. У всіх, незалежно від комплекції, показання виявилося не вищим за 0,10 мг/л. Таким чином, пояснив представник ДПС, усім їм за кермо можна!

Ну а тест, зроблений повторно через хвилин 5-10, алкоголь у крові вже не показав.

Таким чином, резюмуємо – пити пиво-нульовку за кермом можна. Але обережно – тому що, якщо нарветесь на співробітника ДІБДР надто принципового або не виспався, і через те злого і прискіпливого, то затримка в дорозі при перевірці вам забезпечена. Адже від вас буде запах алкоголю!

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!