В умовах, коли паливо постійно дорожчає, кожен автомобіліст глибоко зацікавлений у тому, щоб заощадити якнайбільше, у тому числі на заправці. Часто доводиться чути, що споживання пального залежить від манери їзди. Дехто вважає, що є якийсь особливий швидкісний режим, в якому силова установка споживає менше бензину або дизеля. Спробуймо розібратися, що це за швидкість така.
Часто можна почути думку про те, що оптимальною швидкістю з погляду споживання палива є показник 70 км/год. Деякі називають цифри ще нижче – 50-60 км/год. Однак насправді все не так просто. І справа навіть не в тому, що будь-яка модель автомобіля та двигуна індивідуальні. Насамперед уся справа в тому, що споживання пального залежить не від швидкості руху як такої, а від моментального навантаження на силовий агрегат.
Справа в тому, що автомобіль може з одним і тими ж обертами двигуна їхати як зі швидкістю 20 км/год, так і зі швидкістю 125 км/год. Однак, якщо моментальне навантаження в обох випадках не перевищує номінальний крутний момент двигуна, споживання палива на більшій швидкості буде нижче, ніж на малій швидкості. Таким чином, головне, щоб водій недопуску перевищення оборотів, на яких двигун видає максимальне ККД.
Крім цього, важливо пам’ятати про те, що існує безліч непрямих факторів, які впливають на рівень споживання палива автомобілем. Не всі вони пов’язані з роботою безпосередньо двигуна. Так чи інакше, але численні дослідження показують, що для більшості автомобілів рахунок різниці у споживанні палива на швидкостях 70-80 км/год, 90-100 км/год, 110-120 км/год обчислюється буквально відсотками.