Вже невдовзі українські автомобілісти зіткнуться із серйозним випробуванням у вигляді зимових холодів. Щоб автомобіль не разу не підвів за кілька зимових місяців, водію варто заздалегідь підготувати його до холодів. При цьому 2022 року варто враховувати, що взимку в Україні можуть бути перебої з електрикою та теплом.
Якщо говорити про те, що необхідно перевірити в автомобілі перед настанням холодів, то список має такий вигляд:
Попри те, що зими останнім часом в Україні відносно м’які, все одно варто подбати про те, щоб машина мала комплект зимових коліс на випадок серйозних холодів і снігової погоди. Зимова гума допоможе покращити зчеплення коліс з дорогою, покращити керованість і скоротить гальмівний шлях, що позитивно позначатиметься на загальній безпеці авто на дорозі.
Відповідність типу гуми погоді за вікном це далеко не єдиний нюанс, на який варто звернути увагу в плані коліс. Крім правильної гуми, для безпечного водіння потрібно також підтримувати правильний тиск у шинах. Так, якщо перекачати колеса, то пляма контакту коліс з дорогою зменшитися, а якщо недокачати, то в автомобіля погіршиться керованість.
Ні для кого не секрет, що взимку ємність акумулятора трохи зменшується. Таким чином, варто перевірити акумулятор і якщо він раніше вже був “при смерті”, то обов’язково замінити його на новий. Також можна придбати чохол для акумулятора, щоб захистити його від втрати ємності під час сильних морозів.
У зимовий час, через холод масло замерзає і стає більш в’язким, що призводить до перегріву двигуна. Варто враховувати, що подібна ситуація з олією спостерігається лише за температури менше ніж 10 градусів морозу. Якщо говорити про антифриз, то в більшості сучасних авто його заливають із заводу і він забезпечує стабільну роботу двигуна та відведення тепла без втручання власника. Доливати або міняти антифриз потрібно тільки в тому випадку, якщо система негерметична або з системою проводили певні роботи і в авто потрібно долити рідину, що охолоджує.
Взимку паливний бак автомобіля в ідеалі тримати майже повним, щоб ризик появи конденсату в баку був мінімальним. Також для автомобілів з дизельними двигунами варто подбати про відповідне “зимове” паливо, яке полегшує пуск двигуна взимку.
- Склоочисники та обігрів/обдув лобового скла
Взимку скло автомобіля може запітніти і якщо з бічними та заднім склом в авто ситуація не особливо критична, то лобове – це безпека водія та пасажирів. При цьому скло потрібно не лише обдувати зсередини, щоб не утворювався конденсат, а й очищати зовні від снігу та опадів. Якщо склоочисника почали “полосити”, слід терміново замінити їх на нові, щоб під час сильних снігопадів видимості з місця водія нічого не перешкоджало.
Після перевірки автомобіля також варто приготувати зимовий набір допоміжних засобів, які можна використовувати в дальній дорозі.
- ліхтарик;
- лопата;
- скребок зі щіткою для збирання снігу;
- розморожувач;
- трос;
- дроти для прикурювання;
- знак аварійної зупинки;
- теплі речі та мінімальний запас води та їжі на випадок непередбаченої ситуації.