Аналітики міжнародної компанії KPMG із Нідерландів провели дослідження ринку уживаних машин. На думку експертів, у 2022 році ціни б/в авто суттєво знизяться.
Про це повідомляється у звіті, опублікованому на сайті організації. Одним із найпомітніших наслідків пандемії стало зростання цін на вживані автомобілі. У 2021 році деякі вживані автомобілі продавалися за значно завищеною ціною.
Фахівці KPMG International, однієї з найбільших аудиторських компаній, зазначають у своєму звіті, що хоча коливання цін на вживані автомобілі є звичайним явищем, “дані за десятиліття не показують нічого схожого на 2021 рік”. У звіті стверджується, що у листопаді поточного року ціни на старі автомобілі зросли на 44% порівняно з листопадом 2020-го.
На думку аналітиків, у міру стабілізації ситуації з постачанням електронних компонентів та задоволенню відкладеного через пандемію попиту, галузь вийде на показники докоподібного періоду, що призведе також до змін на ринку уживаних авто. В результаті очікує різке падіння цін на вживані автомобілі на 20-30%.
“Питання не лише в тому, коли буде достатньо пропозиції для задоволення нормального попиту, а й у тому, коли пропозиція наздожене сукупний дефіцит, який продовжує накопичуватися, – пишуть автори звіту. – І тоді виникає питання про попит: скільки клієнтів, які не здійснили покупку просто через дефіцит, все ще будуть на ринку?”
Інші змінні також відіграватимуть роль, наприклад, чи економіка як і раніше швидко зростатиме, коли автовиробники відновлять виробництво. Якщо їм пощастить повернутися до випуску на повну потужність тільки для того, щоб виявити, що попит знизився, це може призвести до надлишку автомобілів.
Справді, ситуація складна і всім зацікавленим сторонам доведеться готуватися до невизначеного майбутнього. Дилерам, які отримали високий прибуток, все одно доведеться з нетерпінням чекати на появу електромобілів у майбутньому, прямих покупок і зниження маржі.
У KPMG бачить кілька можливих сценаріїв, у яких інфляція, відсоткові ставки та економіка загалом відіграватимуть велику роль у тому, як усе розвиватиметься. Одне можна сказати майже напевно: щойно автовиробники зможуть відновити виробництво, ціни на вживані автомобілі знизяться. Питання лише у тому, як швидко.