Під час ожеледиці на початку зими трапляється найбільше аварій, бо водії не встигають пристосуватися до нових дорожніх умов.
Портал Gazeta.ua пропонує 5 порад, які допоможуть не потрапити в ДТП на слизькій дорозі.
Уникайте різких стартів
На слизькій дорозі чи паркувальному місці на дворі автомобіль може забуксувати ведучими колесами. Може бути й гірша ситуація – після 30-секундної пробуксовки машину несподівано викине в бік.
Автомобіль повинен їхати “в натяг”
Щоб зменшити силу інерції на ожеледиці й мати можливість якомога швидше зупинити авто, варто максимально зменшити оберти двигуна. Так можна уникнути пробуксовки на слизьких ділянках дороги. На невеликих швидкостях можна гальмувати двигуном – достатньо тільки прибрати ногу із акселератора.
Змініть стиль керування
Бажано уникати частих перестроювань зі смуги у смугу. Кермо в ожеледицю повертають не одним махом, а ступеневим способом – 3-4 невеликими обертами. При заїзді в повороти потрібно бути готовим до того, що авто може понести у бік. Тому варто максимально знизити швидкість і входи в нього на увімкненій передачі, тиснучи якомога менше на газ.
Гальмуйте двигуном
Правильне гальмування під час ожеледиці – тоді, коли не спрацьовує АБС. А якщо її немає, – коли авто не заносить. Не гальмуйте різко. Навпаки, варто тільки поступово тиснути гальма. Як тільки є відчуття, що машину несе, відпускайте. Якщо видно, що попереду слизька дорога, використовують імпульсне гальмування – багаторазово затискають й відпускають гальма. На спусках, вузьких дорогах і в житлових зонах варто гальмувати на двигуном – котитися на авто із увімкненою передачею. Тоді ймовірність того, що авто занесе, значно нижча.
Збільшіть дистанцію й інтервал
Будь-якої секунди авто попереду чи поряд може загальмувати чи піти в занос. Проте враз зупини свою машину на ожеледиці, як правило, не виходить. Так само за правило треба взяти сповільнення ходу за 20-30 метрів перед пішохідними переходами. Нерідко люди вибігають на них і зупинити авто вже неможливо.