У серпні український автопарк поповнився понад 22,7 тисячами ввезених із-за кордону вживаних автомобілів, що на 1% більше, ніж у липні. Найбільшу частку серед цих машин займають бензинові авто – 48%, що свідчить про стабільний попит на традиційні двигуни внутрішнього згоряння. Далі йдуть електромобілі з часткою 26%, що демонструє поступове зростання популярності “зелених” технологій серед українських водіїв. Дизельні моделі складають 17%, гібриди – 6%, а авто з газобалонним обладнанням (ГБО) – лише 3%.
Середній вік вживаних авто, які отримали українські номери, становить 8,4 року, що свідчить про прагнення українців поєднувати доступну ціну та надійність. Найпопулярнішою моделлю залишається Volkswagen Golf, а до ТОП-10 увійшли Tesla Model Y, Volkswagen Tiguan, Renault Megane, Tesla Model 3, Skoda Octavia, Audi Q5, Nissan Rogue, Nissan Leaf та Volkswagen Passat, демонструючи різноманітність вподобань – від компактних хетчбеків до електрокарів і кросоверів.
З початку року українці придбали 158,5 тисяч таких автомобілів, що на 0,3% менше, ніж за аналогічний період 2024 року. Це свідчить про стабільний інтерес до ввезених вживаних авто, незважаючи на коливання валютного ринку та економічну ситуацію.
Загалом ринок демонструє поєднання традиційних і сучасних технологій, відображаючи зміни у вподобаннях українських водіїв та поступовий перехід до електромобілів. Такі тенденції говорять про зростаючу роль “зеленого” транспорту та поступову адаптацію українців до сучасних технологій у автомобільній сфері.