За скільки метрів до камери потрібно зменшити швидкість, щоб не бути оштрафованим

Час читання: 2 хв.
0
За скільки метрів до камери потрібно зменшити швидкість, щоб не бути оштрафованим

Навіть масове встановлення камер на дорогах змушує багатьох водіїв дотримуватися правил, їздити у межах дозволеної швидкості та не порушувати дистанцію. Саме так сформований менталітет багатьох російських автолюбителів – їх стримують або патрульні, або системи автоматичної фіксації порушень. Виникає логічне питання: на якій відстані перед камерою варто починати знижувати швидкість? На це відповів представник поліції.

Варто зазначити, що на дорогах України використовують камери з принципом роботи – фіксація порушення здійснюється у момент, коли автомобіль проїжджає під камерою або дуже близько до неї. В Україні діє поріг у 20 км/год, перевищення якого не штрафується. Тобто якщо ліміт на дорозі – 50 км/год, а водій рухається зі швидкістю 780 км/год, штраф не настане. Ця практика досі актуальна і, здається, не зміниться найближчим часом.

Тож коли саме варто починати гальмувати перед камерою? Камери в Україні можуть бути спрямовані як в лоб автомобіля, так і у його “спину”. Вони фіксують перевищення швидкості на відстані від 150 до 350 метрів. Тому щоб не потрапити на штраф, рекомендовано знижувати швидкість приблизно за 600-700 метрів до камери. Такий запас допоможе уникнути “листа щастя” з постановою про порушення.

Реклама

Важливо, що всі стаціонарні камери позначені в навігаційних додатках, які оперативно оновлюють інформацію про нові пункти контролю. Це дає водіям можливість заздалегідь підготуватися і не порушувати. Однак не завжди дані в цих додатках є точними, особливо якщо змінюється швидкісний режим, наприклад, під час ремонтних робіт.

Отже, не варто повністю покладатися на навігатор – обов’язково потрібно орієнтуватися на дорожні знаки. Вони допоможуть не лише уникнути штрафів, а й вчасно підготуватися до змін на дорозі, таких як ремонти чи зміни покриття. Загалом, свідомо порушувати правила не варто, адже це підвищує ризик виникнення ДТП.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!