Дослідження показало, що в Україні білі автомобілі рідше потрапляють у ДТП

Час читання: 2 хв.
0
Дослідження показало, що в Україні білі автомобілі рідше потрапляють у ДТП

Хоча прийнято вважати, що колір автомобіля не впливає на частоту ДТП, яскраві кольори часто сприймаються як безпечніші через їхню помітність в умовах поганої видимості. Темний автомобіль, особливо запаркований узбіччі в сутінках чи під час негоди, справді може бути важче побачити.

Компанія carVertical вирішила дослідити, як колір авто впливає на безпеку, і визначила, які кольори є найбезпечнішими в Україні.

Білий, зелений та коричневий — виявилися найбільш безпечними. Наприклад, лише 50,7% білих машин мали пошкодження. Білий — популярний колір, який добре видно за будь-яких умов через його світловідбивні властивості. Зелений також продемонстрував ідентичний відсоток пошкоджень, а його яскравий відтінок покращує видимість на дорозі. Коричневі авто замкнули трійку лідерів із показником 50,9% пошкоджених машин. Їх рідкісний і контрастний відтінок сприяє безпечності, особливо в денний час.

Реклама

Щоправда, перед покупкою вживаного авто варто перевірити, чи збігається його реальний колір із даними у реєстраційних документах. Адже авто могли перефарбувати або обклеїти плівкою, приховавши таким чином дефекти. Як зазначив Матас Бузеліс, експерт carVertical, це важливо, бо під плівкою можуть ховатися серйозні пошкодження або іржа.

Що цікаво, найризикованішими кольорами виявилися помаранчевий (60% пошкоджених авто), червоний (58,6%), синій та жовтий (по 56,7%). Яскраві кольори, хоча і здаються помітнішими, можуть впливати на стиль водіння. Вони часто викликають у водіїв відчуття впевненості, що нерідко призводить до необережності на дорозі.

Експерти carVertical рекомендують обирати авто не лише за зовнішнім виглядом. Перед покупкою важливо вивчити історію машини, провести тест-драйв і перевірити її технічний стан.

Це дослідження базувалося на звітах, зібраних компанією з серпня 2023 по серпень 2024 року в 15 країнах. carVertical працює у 28 країнах, використовуючи дані з понад 900 джерел, включаючи державні реєстри, фінансові установи та приватні оголошення. Їхні звіти дають уявлення про глобальні тенденції та ризики ринку вживаних авто.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!