У Верховній Раді представлено нову версію законопроєкту №11416, який передбачає зміни в оподаткуванні. За словами народної депутатки Ніни Южаніної, у новому документі відмовилися від кількох раніше запропонованих підвищень, зокрема від військового збору у розмірі 15% на вартість ввезених автомобілів, як нових, так і вживаних.
Проте законопроєкт містить інші зміни, що можуть вплинути на вартість пального. Зокрема, вводяться нові авансові внески на податок на прибуток для роздрібної торгівлі пальним.
Згідно з новими положеннями, для кожного місця роздрібної торгівлі пальним передбачені такі авансові внески:
- 60 тисяч гривень при реалізації одного або кількох видів пального (бензини, важкі дистиляти, скраплений газ) або 80 тисяч гривень, якщо також продаються алкогольні та тютюнові вироби;
- 30 тисяч гривень при реалізації лише скрапленого газу або 40 тисяч гривень, якщо також продаються алкогольні та тютюнові вироби.
Ці зміни обговорюватимуться на робочій групі в парламенті 28 серпня, а в четвер їх винесуть на розгляд податкового комітету.
Водночас у новій версії законопроєкту скасовано такі підвищення податків:
- 1% військовий збір для юридичних осіб;
- 5% військовий збір на купівлю банківських металів;
- 30% військовий збір на продаж ювелірних виробів;
- 15% військовий збір на купівлю нового автомобіля (включаючи автомобілі для інвалідів);
- 5% військовий збір на продаж нерухомості для фізичних осіб, які продають один об’єкт на рік;
- 5% військовий збір за послуги мобільного зв’язку;
- обов’язкове ПДВ на всі відправлення з-за кордону, окрім відправлень між фізичними особами, вартістю до 45 євро;
- конкретна ставка акцизу на воду, включаючи мінеральну та газовану, з додаванням цукру або інших підсолоджувачів чи ароматизаторів.
Серед позитивних змін – запровадження нового режиму оподаткування доходів фінансових установ та перехід на щомісячну звітність з податку на доходи фізичних осіб.
Остаточне рішення щодо законопроєкту очікується найближчим часом, і ці зміни можуть значно вплинути на економічну ситуацію в країні.