В Україні з 1 травня скасують один вид популярного штрафу за порушення правил дорожнього руху

Час читання: 2 хв.
0

В Україні з 1 травня 2024 року патрульні поліцейські перестануть штрафувати водіїв за відключені денні ходові вогні чи ближнє світло фар поза містами та селами. Цей штраф діятиме лише у певний час.

Зокрема, в нашій країні всі водії поза містами та іншими населеними пунктами мають включати денні ходові вогні або ближнє світло фар у період з 1 жовтня до 1 травня, що передбачено ст. 9.8 Правил дорожнього руху. Цей режим діє 7 місяців.

Водіїв, які поза населеними пунктами з 1 жовтня до 1 травня не включають денні ходові вогні чи ближнє світло фар, притягують до адміністративної відповідальності за ст. 121 КпАП, ч. 2 ст. 122 КпАП або за ст. 125 КоАП.

Реклама

Стаття ст. 121 КпАП передбачає покарання за керування водієм ТЗ, що має несправності зовнішніх світлових приладів (в темний час доби) або інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється.

Частина 2 статті 122 КпАП передбачає штраф у розмірі 510 грн. Вона передбачає адмінвідповідальність за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами на початку руху або зміни його напряму. Але суд може скасувати штраф за цією статтею.

Наприклад, у Закарпатській області у 2017 році суд у справі № 308/3327/17 дійшов висновку, що ч. 2 ст. 122 КпАП не передбачає відповідальності за порушення водіями транспортних засобів правил користування попереджувальними сигналами у випадках, передбачених п. 9.8 правил дорожнього руху.

Тому патрульні поліцейські можуть залучити водія до адміністративної статті за ст. 125 КоАП. А вона передбачає лише усне попередження без штрафу. Однак інформація про злочинця вноситься в основу даних поліції. Якщо надалі водій вчинить таке правопорушення, то поліцейські відповідним чином реагуватимуть.

Водночас, в Україні планують збільшити штраф для водіїв, які не пропускають МС зі спецсигналами. У Верховній Раді у березні 2024 року зареєстрували відповідний законопроект №11111. Зокрема такий вид штрафу хочуть збільшити з 680 грн до 1500 — 5100 грн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!