Експерти радять, що для успішного запуску двигуна потрібно прогріти до робочої температури близько +90 °C. У разі автоматичної коробки передач , слід кілька хвилин перемикати передачі, щоб масло в коробці розігрілося. Процес прогріву займає зазвичай 5-10 хвилин. Якщо автомобіль все ще не заводиться, експерт радить відключити обігрівачі, магнітолу та освітлення, перемикаючи ближнє та дальнє світло протягом 20—30 секунд.
Для механічної коробки він рекомендує кілька разів натиснути на педаль зчеплення перед спробою запуску двигуна. Після запуску слід тримати коробку в нейтральному положенні та включати стартер на короткі періоди для подачі олії у двигун. Якщо після кількох спроб двигун не заводиться, слід зачекати на хвилину і спробувати знову.
Експерт також зазначив, що навіть якщо автомобілісти рідко користуються автомобілем узимку, прогрівати двигун все одно потрібно. Він запропонував орієнтуватися на температуру: при -5 ° C достатньо прогрівати автомобіль двічі ввечері по 5 хвилин, а при -25 ° C – чотири рази по 10 хвилин.
Експерт також попередив про шкоду холоду для гумових елементів автомобіля, таких як ущільнювачі. Щоб продовжити їх термін служби, необхідно змащувати їх силіконовим мастилом кожного сезону. Експерт наголосив на важливості перевірки рівня масла, справності приладів, а також стану дзеркал та двірників.