Новини

Власник АЗС все розповів: як зміняться ціни на паливо в Україні найближчими днями

Share

В найближчі 20 днів вартість дизелю збільшиться на 3 гривні, бензин — на 4 гривні. Це пов’язано з цінами на світову нафту та тим, що заправки вичерпують «доподаткові» запаси палива.

Зростання цін на світову нафту додасть до ціни українського пального 1-2 гривні. Ще 1 гривню до вартості літра пального «докине» акциз.

Про це розповів засновник групи АЗС «Прайм» Дмитро Льоушкін, пише «Інформатор».

За словами експерта, на збільшення цін на пальне в Україні впливають збільшення ПДВ з 7% до 20% та акциз.

«Це податковий чинник, він складається з двох етапів. Перша — це ПДВ. На початку місяця ми бачили стрибок цін. А друге — це акциз. Акциз сплачується при перетині кордону. На початку липня ми споживали паливний ресурс, який завезли у червні, а він вже вичерпується. Мережі АЕС переходять на ресурс, який завезений у липні. І це вже збільшений податок враховується на стелах АЗС», — вважає Дмитро Льоушкін.

Крім того, український ринок палива реагує збільшенням ціни на зростання вартості світової нафти.

«Це чинник, який впливає на весь світ. Не тільки на український паливний ринок. Тому він також додає тенденцію до збільшення (вартості пального – ред.) на 1-2 гривні тільки за рахунок світових цін на нафту. Десь гривню ще додасть акциз», — заявив експерт.

Через це вартість дизелю збільшиться на 3 гривні, а по бензину зростання буде на 4 гривні впродовж 20 днів. Це залежить від обсягів залишків «доподаткового» пального у мереж заправних станцій.

«Наступного тижня цілком імовірний «Бабах». Червневе паливо, «доподаткове» вже закінчується, а ціноутворення липня просто в іншій площині, на кілька поверхів вище, лежить. Там і податки, і дике зростання нафтових котирувань. Зелені маркетмейкери тримають ринок, але вони не гумові… на жаль. Скоро все станеться…», — пише Льоушкін.

На вартість пального також можуть вплинути обстріли росією Одещини. Проте це не буде мати суттєвого значення щодо наявності та вартості палива на заправках.

«У нас багато каналів постачання, багато засобів, багато паливовозів. Криза на кшталт тогорічної — не має повторюватися. Місцями, можливо, десь буде дефіцит, тому що зараз тривають жнива, це великий сезон попиту», — заявив Дмитро Льоушкін.

У дописі в соцмережі засновник групи АЗС «Прайм» написав, що «60 гривень поки не станеться, але 55 цілком відчувається».

Аудитор Михайло Крапивко вважає, що зростання вартості літра потягне вгору ціни на харчі та інші товари. За його прогнозами, вартість палива стабілізується на рівні 55-60 грн за літр 95 бензину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Nissan Patrol Y63 отримав брутальну версію Warrior (ФОТО)

У 2019 році в Австралії з’явилася екстремальна версія пікапа Nissan Navara для бездоріжжя, а у…

21.02.2025

Audi визнала проблеми з якістю матеріалів і обіцяє покращення у майбутніх моделях

Німецький автовиробник Audi офіційно заявив про зниження якості матеріалів у своїх нових автомобілях. Раніше марка…

21.02.2025

Genesis GV60 Sport потужністю 700 к.с. потрапив на нові фото

На засніжених дорогах помічено новий Genesis GV60 Sport 2026, який також може отримати приставку Magma.…

21.02.2025

Фрази, яких не варто говорити поліцейським: список небажаних висловлювань

Спілкування з поліцейськими на дорозі може бути непростим, тому важливо зберігати спокій і не піддаватися…

21.02.2025

Toyota представила нову версію C-HR High Hero з гібридними двигунами

Toyota представила нову комплектацію свого компактного кросовера C-HR - High Hero, що замінює колишню Premiere…

21.02.2025

Mercedes-Benz за три роки випустить десятки новинок

Mercedes-Benz вирішив зберегти двигуни V8 та V12 у своєму продуктовому портфелі, незважаючи на плани щодо…

21.02.2025