Новини

Як змінилися ПДР у 2022 році та що варто знати водіям

Share

Для українських автомобілістів щорічне оновлення Правил дорожнього руху (ПДР) є одним із приводів для масового обговорення. Цей рік не став винятком. Є багато планів щодо оновлення НДР, але повне вторгнення та воєнний стан були змінені. Ми знаємо, що нового в ПДР 2022 року, і що варто знати водіям про зміни наступного року.

Що змінилося цього року?

Викладач Столичної автошколи Наталія Кабальнова вважає, що цьогорічний випуск допомагає наблизитися до головної мети – підвищення безпеки всіх учасників дорожнього руху. Перше, на що звертають увагу, це значно посилена відповідальність за порушення певних правил. Особливо непристебнуті паски безпеки та перевищення швидкості.

Камери спостереження на дорогах з початку року зменшили кількість порушень на 8%. Це число, ймовірно, збільшиться, оскільки камери дорожнього спостереження розширять свій набір інструментів.

Найпоширенішими порушеннями, які зараз фіксують камери, є перевищення швидкості та проїзд на червоне світло. Фахівці київської школи ДОСААФ звернули увагу на те, що так звані відчуття «неправильного досвіду» зазвичай виникають у водіїв-початківців після проїзду 5-10 тис. км. Потім вони охоче порушують правила і в деяких випадках перевищують швидкість руху. Робити це надзвичайно небезпечно. І не варто розраховувати, що ви можете несвідомо перевершити його, адже камери добре справляються зі своїм завданням.

У вересні планується відродити обов’язковий техогляд транспортних засобів, який був скасований у 2011 році. Але не виключено, що через воєнний стан його запровадження відкладуть до наступного року:

“10-15% ДТП відбувається саме через поганий технічний стан автомобіля. Завдяки поверненню обов’язкових техоглядів ці показники можна буде контролювати”.

Також оновлено поля дорожньої розмітки. З’явилася так звана “вафелька” – жовта коробка з позначкою 1.10.3, намальована на перехресті. Це має зменшити кількість пробок і «дражнилок» на дорозі.

Чимало нововведень отримали і велосипедисти. Якщо попередні власники залізних коней могли кататися на спеціальних доріжках, то тепер вони мають окремі смуги. До речі, користуватися ними можуть і власники електросамокатів та самокатів.

Вже є плани щодо майбутньої редакції закону про дорожній рух. Тим паче, що не за горами 2023 рік. Нині готується декілька законопроектів.

Наприклад, пропонується позбавляти права повторювати те саме порушення правил дорожнього руху знову і знову. Якщо особа повторно складає іспит, вони видаються повторно.

Корисні поради щодо відповідального водіння

Відповідальність за водіння – це колективна історія. Кожен з нас може на це вплинути: дотримуватись правил дорожнього руху та негласних правил водія.

Експерти радять дотримуватися простих та зрозумілих речей:

• Виконуйте правила дорожнього руху. Так, це не відкриття, але це те, завдяки чому дорожній рух стає безпечним.

• Перевищення швидкості не завжди допомагає дістатися до пункту призначення вчасно, будьте відповідальними і за своє життя, і за життя пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Найбільш безпечна швидкість руху автомобіля – це швидкість руху потоку.

• Якщо відчуваєте, що засинаєте – зупиніться, зробіть зарядку, випийте кави. Особливо під час тривалих подорожей подбайте, щоб поруч був хтось, хто міг би вас замінити за кермом, або ж подбайте про можливість зупинки та сну.

• Якщо бачите пішохода, що збирається перейти дорогу, починайте гальмувати завчасно. Це не тільки убезпечить вас як водія, а й дасть сигнал автівкам позаду вас.

• Якщо перед вами перехрестя з вимкненим світлофором, не обганяйте машини, що їдуть повільніше.

• Дотримуйтеся правил паркування: займайте одне місце, а в разі паркування на вузькій вулиці, не забудьте скласти дзеркала заднього виду.

• Звертайте увагу на інших учасників дорожнього руху, зокрема велосипедистів.

• Будьте обережні під час обгону вантажівок, а також не гальмуйте різко, якщо ви їдете попереду великогабаритного транспорту, оскільки він просто може не встигнути зупинитися за вами.

• Будь-де, будь-коли і за будь-яких умов будьте відповідальними за кермом: якщо вам стало зле, переконайтеся, що зможете вести машину; читайте інструкції до ліків, які приймаєте, деякі з них протипоказано поєднувати з водінням, і ніколи не кермуйте під впливом проміле. Завжди можна викликати таксі, замовити драйвера, скористатися громадським транспортом або віддати перевагу безалкогольній продукції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Leave a Comment

View Comments

  • “10-15% ДТП відбувається саме через поганий технічний стан автомобіля. А пару лет назад было меньше 1% , это водители перестали смотреть за автомобилем , или или кто то решил денюжек заработать.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Автоексперт поділився порадами щодо підготовки кузова до холодів

Досвідчений фахівець поділився рекомендаціями щодо захисту авто від зимових неприємностей. Що ще відомо Багато автовласників…

10.11.2024

Новий бюджетний електромобіль GAC повністю розкритий перед прем’єрою

Новий дешевий електромобіль GAC повністю розкритий до прем’єри. У відкритій базі Мінпромторгу Китаю з'явилися фотографії…

10.11.2024

Новий Nissan Micra показали перед прем’єрою — це клон Renault

Новий Nissan Micra розкрили до прем'єри: це клон Renault. У Мережі з'явився скріншот брошури альянсу,…

10.11.2024

Водіям роз’яснили, коли можна не показувати документи поліції

В Україні ми, водії, завжди маємо тримати при собі документи на машину та права, а…

10.11.2024

Що робити, якщо розрядився ключ-брелок від автомобіля

Сучасні автомобілі стали більш технологічними, але це не позбавило їх несподіваних проблем. Багато автомобілістів потрапляли…

10.11.2024

Чому важливо купити інші шини, навіть з майже новим протектором

Так вийшло, що багато хто з нас, навіть водії зі стажем, недостатньо серйозно ставляться до…

10.11.2024