В умовах відсутності в містах місць для паркування, водії паркуються, де тільки можуть. Дехто з дотриманням вимог закону, а дехто вимушений порушувати.
Часто дороги населеного пункту такі вузькі, що не дають можливості навіть припаркувати авто на краю проїзної частини. Вільними залишаються лише тротуари.
Інколи є спеціальні знаки, які дозволяють паркуватись на тротуарі. Але у більшості випадків такі «дозволяючі» знаки відсутні.
Чомусь пішоходи вважають, що водії навмисно залишають авто на тротуарі з метою порушення ПДР при наявності вільних місць для стоянки. Проте зазвичай паркування на тротуарі це вимушена необхідність через відсутність вільних паркувальних місць.
На це все, в кожному місті працюють інспектори з паркування. Інспектори проводять свій робочий день саме в пошуку тих автівок, які запаркувалися з порушенням правил. Їх не цікавить питання збільшення кількості паркувальних місць. Їх цікавить лише кількість постанов про накладення штрафів.
При цьому, побутує загальна думка, що на тротуарах автомобілям паркуватися заборонено, оскільки тротуари призначені виключно для пішоходів. Проте це не так. Стоянка для певних типів транспортних засобів на тротуарах дозволена, але з дотриманням певних умов.
Відповідно до п. 1.10 ПДР тротуар – це елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном.
Згідно з п.п. «б» п.15.10 ПДР Стоянка забороняється на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками).
Водночас відповідно до 15.6 ПДР дозволяється стоянка легкових автомобілів і мотоциклів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38 (Місце для стоянки), 5.39 (Зона стоянки), встановленими з однією з табличок 7.6.2, 7.6.3, 7.6.5 – тільки у спосіб, позначений на табличці.
Проте, якщо відсутні жодні із вказаних «дозволяючих» знаків, закон також дозволяє стоянку на тротуарі, але лише для легкових автомобілів та мотоциклів та за певних умов.
А саме, відповідно до п.п. «в» п.15.10 ПДР стоянка забороняється на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.
Таким чином, правила дозволяють паркуватися легковим автомобілям та мотоциклам на тротуарах при відсутності спеціальних «дозволяючих» знаків.
Проте головними умовами для такого паркування є паркування на краю тротуару та залишення на тротуарі 2-х метрів для вільного руху пішоходів.
Паркування автомобілів на краю тротуару із залишенням по внутрішній його стороні 2 метрів передбачена саме для надання можливості пішоходам вільного руху тротуаром.
Щодо вантажних автомобілів та автобусів, то паркування для цих транспортних засобів на тротуарі заборонено за будь-яких умов.
Нагадаємо: Порушення правил стоянки передбачає 340 грн. штрафу (ч.1 ст.122 КУпАП). Якщо автомобіль припаркований так, що створює перешкоди руху пішоходів, то штраф становить 680 грн (ч.3 ст.122 КУпАП).
Хоча електричний Ford Explorer був представлений у березні 2023 року, виробництво стартувало лише у червні…
Шанхайське відділення американського агентства JD Power, яке займається складанням рейтингів якості товарів, представило свій звіт…
Журналісти "WhatCar" разом з експертами "MotorEasy" провели опитування серед власників електричних авто у віці до…
На АЗС курити дуже небезпечно через високий ризик загоряння. Навіть маленька іскра від запальнички чи…
Засновник Xiaomi Лей Цзюнь оголосив, що їм вдалося встановити світовий рекорд за швидкістю випуску автомобілів…
На жаль, водневі автомобілі поки що не стали популярними, проте деякі компанії продовжують інвестувати в…
Leave a Comment