Новини

На паливному ринку ціни падають через великі пропозиції

Share

Паливна криза, яку Україна пережила в травні-червні, призвела до появи багатьох нових гравців на оптовому ринку пального. Як наслідок, оптові ціни на бензин і дизельне пальне падають через великі пропозиції та зменшення споживання.

За словами аналітика профільного видання “НафтоРинок” Олександра Сіренка, на оптовому ринку бензину та дизпалива спостерігається тенденція до зниження цін. Причиною зниження цін є зниження котирувань зовнішнього ринку порівняно з червнем, а також збільшення пропозиції на ринку.

Ціна дизпалива на оптовому ринку різко впала, тому група “Приват” знизила ціну на дизпаливо на своїх АЗС на 2 гривні. Крім того, різко впали ціни на оптовий ринок бензину.

“Наприкінці липня ми спостерігали різке зростання імпорту бензину. Ми вважаємо, що це пов’язано з тим, що багато трейдерів імпортують паливо “наосліп”, не бачачи ринкового попиту, сподіваючись завезти і комусь продати. Хоча ніхто Зараз потрібно дуже багато бензину”, – сказав експерт.

За його словами, споживання палива через війну впало більш ніж на 30%, але імпортери імпортували ресурси, не аналізуючи реальний попит на ринку, в результаті чого на ринку утворився надлишок.

У свою чергу засновник групи «Прайм» Дмитро Леушкін зазначив, що паливний ринок України все ще дефіцитний, а імпортних ресурсів поки що недостатньо для забезпечення потреб країни. Однак через те, що велика кількість нових гравців не має зрілої клієнтської бази та власних АЗС, ресурси часто продаються демпінговим способом, створюючи враження ринкового надлишку.

“Зараз у нас на ринку цікава ситуація, коли велика кількість перевізників стають трейдерами. Майже всі, хто має ліцензію на перевезення пального, починають самі завозити паливо. Бензовоз коштує 80-90 тис. євро, а заправити з дизелем – 30 000 євро, тобто люди, які знаходять 80 000-90 000 євро, знаходять і 30 000 на дизель, але у них немає своєї клієнтської бази, у них немає своєї заправки, і у них немає трейдингу. Вони зіткнулися з досвідченими покупцями палива, які знають, як збити ціну», – зазначив бізнесмен.

Крім того, за словами Леушкіна, вплив переповненого ринку пов’язаний з тим, що зараз ринок “запущений” і ніхто не зберігає ресурси на нафтобазах. В результаті всі торгують «з керма», створюючи враження, що ресурсів багато.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: пальне

Останні записи

Названі основні правила безпеки на зимових дорогах

Рівень безпеки сучасних автомобілів настільки високий, що можна бути впевненим у безпеці поїздки навіть у…

23.02.2025

Skoda Space готують до дебюту: електромобіль тестують у морозних умовах

Після успішного запуску електромобіля Elroq, компанія Skoda активно працює над новим проектом у своєму портфоліо…

23.02.2025

Автомеханік розповів, навіщо потрібні робот та варіатор, якщо є автомат

Автоматична коробка передач значно спрощує керування автомобілем, особливо в умовах міського трафіку. Вона не лише…

23.02.2025

У Tesla Cybertruck виявлено новий критичний недолік

Кілька власників Tesla Cybertruck повідомили про небезпечні випадки, коли металеві панелі кузова відривалися під час…

22.02.2025

Mercedes-Benz анонсувала оновлення седана S-Class у 2026 році

Представницький седан Mercedes-Benz S-Class наступного року очікує на велике оновлення. Про це повідомив сам німецький…

22.02.2025

Складено ТОП-10 надійних авто, які проїдуть понад 300 тис. км

Експерти TopSpeed назвали 10 найнадійніших автомобілів, здатних без проблем проїхати понад 320 тис. км. Хто…

22.02.2025