Майже будь-який сучасний автомобіль навіть у базовій або близькій до неї комплектації оснащується системою вибору режимів руху. ECO-режим допомагає заощаджувати паливо, але не заощаджує кошти – термін служби двигуна при його використанні може знижуватися.
Зазвичай такий вибір передбачає щонайменше три режими: стандартний, спортивний та економічний. За фактом здебільшого різниця між ними невелика, вона ледь помітна. Але буває, що кожен із них справді виконує заявлену функцію. Ось тільки якою ціною?
Більшість автовласників постійно їздить у стандартному режимі, який автоматично включається при кожному наступному запуску автомобіля. Можливості двигуна використовуються не більше ніж на 80%.
Потужність, яку заявляє виробник, двигун видає лише на піку – при їзді у спортивному режимі. А що дає еко-режим? Його справжнє завдання – економити пальне, і з цим цей режим справді непогано справляється: здебільшого витрата бензину та дизеля знижується, зростає пробіг на одному баку.
Однак одночасно ECO-режим потроху вбиває двигун, якщо ним користуватися занадто часто і невміло. Оскільки трансмісія в такому режимі також переходить в економічний режим, на підвищену передачу машина переходить раніше, ніж потрібно. Стрілка тахометра часто падає вниз вже після досягнення 1 900-2 000 об/хв.
Під час руху внатяг, на низьких оборотах, автоматично знижується продуктивність масляного насоса, що неминуче призводить до масляного голодування двигуна. Наслідок такої проблеми – прискорене зношування всіх найважливіших компонентів, включаючи циліндропоршневу групу.
Зазори між поршнями та циліндрами збільшуються, він стирається. Процес призводить до зниження компресії, підвищення детонації, вироблення вкладишів та зносу шийок колінчастого валу.
Одночасно їзда в ECO-режимі призводить до утворення великої кількості нагару та масляних відкладень. Мотор перестає “дихати”, втрачає потужність і навіть переходить на аварійні алгоритми роботи.
У зимовий час зловживання економічним режимом керування призводить до більш тривалого прогрівання двигуна і неоптимальних умов роботи, що веде до прискореного зносу.
Виходить, автовиробник заманює споживача економією палива, а за фактом прискорює капітальний ремонт? Не все так просто.
Користуватися перевагами економічного режиму потрібно розумно, як і всіма іншими функціями автомобіля. Хоча б кілька разів на місяць варто включати спортивний режим та їздити на підвищених оборотах. Ні, перевищувати швидкість не потрібно – можна просто перевести коробку передач у ручний режим і перейти на одну передачу нижче.
Постійно так їздити не потрібно, але дати машині продихатися і прокашлятися точно не завадить. Велика частина шкідливих відкладень у двигуні просто згорить, а підвищена температура вижене з олії водяний конденсат.
Як повідомили фахівці, більшість зимових рідин складається із суміші спирту, води, миючих засобів, а також…
Китайський Мінпром опублікував фото нового варіанта стилістичного оформлення Honda Accord. Як вважає ресурс ITHome, на…
Несподівана поява нового Nissan Micra на етикетці автокомпонента підтвердила його ім'я та показала перші відмінності…
Зима – не найкращий час для будь-якого автомобіля. Його експлуатація в таких умовах завжди пов'язана…
Перед початком зими у машині потрібно перевірити стан АКБ, а також коректність роботи термостату та…
Сучасні технології допомагають автомобілям стати безпечнішими, і Volkswagen робить значний крок уперед у цій галузі.…
Leave a Comment