Як і будь-який інший штраф від поліції, водій може оскаржити штраф з камер автофіксації одним із двох доступних способів: у вищому органі або через суд.
Про те, що потрібно робити водіям, розповів начальник Новгородківського бюро правової допомоги Кропивницького Андрій Крижанівський.
Відповідно до статті 289 КУпАП водій має право оскаржити штраф у вищому органі або суді у перші 10 днів після отримання штрафу. У той же час, якщо після отримання штрафу, водій з поважних причин не встиг в обумовлений термін, термін може бути відновлений органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відразу зазначимо, що оскарження через вищий орган є малоефективним, оскільки вашу скаргу фактично розглядатиме керівництво патрульної поліції та реальна статистика задоволення звернень водіїв – 5%. Водночас оскаржити ухвалу про адміністративне порушення через вищий орган – безкоштовно.
Якщо ж говорити про оскарження ухвали через суд, то тут у водія шанси на успіх набагато вищі, але звернення до суду є платним і досить тривалим процесом. Водієві одразу варто розуміти, чи хоче він витратити кілька тисяч та кілька місяців, щоб скасувати штраф у 170 грн.
Патрульна поліція Києва звернула увагу водіїв на часту помилку, яка може призвести до штрафу в…
Знайти надійний і водночас доступний автомобіль – непросте завдання. Ринок пропонує безліч моделей, кожна з…
Серед водіїв часто виникають суперечки про те, якою має бути якісна моторна олива. Одні вважають,…
Kia готує до випуску новий електричний кросовер EV4, який стане привабливою пропозицією в сегменті доступних…
Офіційна прем'єра нової Audi A6 запланована на 4 березня, але в Мережі вже з'явився відеоролик,…
У продажу з'явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми. У США готові попрощатися з…
Leave a Comment